کمک 700 میلیون دلاری کنگره آمریکا برای "افزایش امنیت اسرائیل"

سیاسی

کنگره آمریکا با کمک نظامی فوری به مبلغ بیش از 700 میلیون دلار به ارتش رژیم صهیونیستی برای توسعه سامانه‌های ضدموشکی و شناسایی تونل‌های مقاومت در نوار غزه، موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه صهیونیستی "واللا"، 474 میلیون دلار از این مبلغ برای توسعه سامانه‌های ضد موشکی "گنبد آهنین"، "صولجان" و سامانه ضدموشکی "حیتس" اختصاص پیدا خواهد کرد.

به گفته این پایگاه صهیونیستی 267 میلیون دلار از کمک کنگره نیز به پیدا کردن راهکارهای فنی برای حل مشکل تونل‌های زیرزمینی مقاومت تخصیص خواهد یافت. حماس از این تونل‌ها برای نفوذ به داخل سرزمین‌های اشغالی و انجام عملیات علیه نیروهای اسرائیلی استفاده می‌کند.

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین نیز گزارش داد که کنگره آمریکا 41 میلیون دلار از این کمک مالی را برای توسعه سامانه گنبد آهنین و 156 میلیون دلار را برای توسعه موشک‌های حیتس و سامانه صولجان که صهیونیست‌ها آنرا سامانه‌ای سحر آمیز می‌داننددر نظر گرفته بود.

از سوی دیگر، مجلس سنای آمریکا نیز تغییراتی در قانون اولویت‌های تجاری سال 2015 ایجاد کرد که بر اساس آن تحریم رژیم صهیونیستی و یا شهرک‌های صهیونیست نشین اقدامی مخالف قوانین آمریکا لحاظ می‌شود و به این ترتیب فعالیت کمپین‌های تحریم اسرائیل غیر قانونی تلقی خواهد شد که این اقدام در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی و شهرک‌های یهودی نشین انجام می‌گیرد.

کمیته امور مالی مجلس سنای آمریکا در 22 آوریل گذشته قانون مبادله تجاری شماره 995 را پس از اضافه کردن الحاقیه پیشنهادی آیپک به تصویب رساند. این قانون هرگونه تحریم رژیم صهیونیستی را اقدامی غیر قانونی دانسته و حمایت‌های مالی و حقوقی از موسسات و مراکز تجاری، اقتصادی و علمی که درصدد چنین کاری برآیند را متوقف خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N809199