با وجود متهم شدن 6 افسر پلیس؛

معترضان بار دیگر منع آمد و شد در بالتیمور را نقض کردند

یک روز پس از آنکه شش افسر پلیس آمریکا به خاطر مرگ یک سیاه پوست در بازداشتگاه متهم شدند، صدها معترض به خیابان‌ها آمده، منع آمد و شد اعمال شده در بالتیمور را نقض کرده و چندین تن از آن‌ها بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، همزمان با آغاز منع آمد و شد از ساعت 22:00 تا 5:00 صبح، پلیس ضد شورش بالتیمور با جمعی از معترضان مواجه شد.

برای چندین شب متوالی معترضان این منع آمد و شد را که به دنبال ناآرامی‌ها اعمال شده، نقض کرده و باعث بازداشت‌های متعدد شدند.

با وجود بازداشت‌های صورت گرفته در مدت زمان منع آمد و شد، تنش‌ها در بالتیمور به طور قابل توجهی کاهش یافته است. بالتیمور به دنبال مرگ "فردی گری" 25 ساله در بازداشتگاه پلیس با بیش از یک هفته اعتراضات درخصوص ادعای نژاد پرستی پلیس و اعمال زور افراطی مواجه بوده است.

روز شنبه، یک روز پس از متهم شدن شش افسر مرتبط با مرگ گری، هزاران تن از مردم در بالتیمور به صورت خود جوش به خیابان‌ها آمده تا این تصمیم را جشن بگیرند.

آنها در خیابان‌ها راهپیمایی کرده، آواز خوانده و شادی کردند و این اتهامات غیر منتظره علیه این افسران پلیس را تحسین کردند، این افسران پلیس با اتهامات مختلفی از جمله قتل درجه دو و قتل غیرعمد مواجه هستند.

آنتونی بتس، کمیسیونر پلیس به خبرنگاران گفت: صلح و آرامش همیشه بهتر از خشونت است. امیدوارم در راستای سطح جدیدی از همکاری در بین تمامی طرف‌های جامعه قدم برداریم.

گارد ملی ایالت مریلند در توییتر نوشت، نزدیک به 3000 سرباز و نیروی هوایی آماده‌اند تا در حفظ صلح در بالتیمور کمک کنند.

این راهپیمایی صلح آمیز ساعت 14:00 از غرب بالتیمور جایی که گری زندگی می‌کرد آغاز شده و به ساختمان شهرداری منتهی شد.

این معترضان به سمت زندان بالتیمور حرکت کرده و خواستار آزادی بازداشت شدگان در جریان ناآرامی‌های این چند هفته اخیر شدند.

انتهای پیام

کد N809097