سفر فرانسوا اولاند به قطر و عربستان

سیاسی

رئیس‌جمهوری فرانسه در راستای سفر دوره‌ای خود به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس فردا (دوشنبه) به دوحه سفر کرده و روز سه‌شنبه نیز مهمان افتحاری نشست سران این کشورها در ریاض خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، در این سفر لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه و ژان ایو لودریان، وزیر دفاع و تعدادی از مسوولان عالی‌رتبه فرانسوی، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری این کشور را همراهی خواهند کرد.

وی قرار است فردا (دوشنبه) به قطر سفر کرده و با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر این کشور درخصوص آخرین تحولات اوضاع خاورمیانه به ویژه اوضاع یمن بحث و تبادل‌نظر کند.

اولاند همچنین در مراسم امضای قرارداد فروش 24 جنگنده رافال به قطر در راستای همکاری استراتژیک میان دو کشور حضور خواهد یافت.

وی همچنین روز سه‌شنبه مهمان افتخاری نشست سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در ریاض خواهد بود. سفر اولاند به عربستان بنا به دعوت سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان صورت می‌گیرد و اولاند در جریان این سفر خود در دیدار با پادشاه عربستان و رهبران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در مورد روابط دو جانبه و بحران یمن و تحولات پرونده هسته‌ای ایران مذاکره خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N809046