نخست‌وزیر ایتالیا: آشوب‌ها نمی‌تواند مانع برگزاری اکسپو میلان شود

ایتالیا

نخست وزیر ایتالیا هشدار داد که درگیری میان آشوب‌گران و پلیس در جریان گشایش اکسپو میلان 2015 بر روند برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی اثر نمی‌گذارد.

نخست وزیر ایتالیا هشدار داد که درگیری میان آشوب‌گران و پلیس در جریان گشایش اکسپو میلان 2015 بر روند برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی اثر نمی‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا با استقبال از عملکرد نیروهای امنیتی در مواجهه با آشوب‌گران گفت: آن‌ها قصد داشتند این روند برگزاری اکسپو را متوقف کنند اما این اقدامشان در مخدوش کردن روند برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی ناکام ماند.

چند ساعت پس از گشایش اکسپو در روز جمعه، ده‌ها معترض مخالفت خود را با میزبانی این نمایشگاه اعلام کرده و به خیابان‌ها آمدند. آن‌ها شیشه مغازه‌ها را شکسته و چندین خودرو را آتش زدند و شعار "نمایشگاه تعطیل" را سر می‌دادند. سازمان دهندگان این اعتراضات از حضور 30 هزار نفری معترضان در این راهپیمایی خبر دادند.

پلیس با استفاده از گاز اشک آور به این تظاهرات پاسخ داد و از آب پرفشار هم برای متفرق کردن مردم استفاده کرد.

سازمان دهندگان این تظاهرات اعلام کردند که تعداد زیادی روز جمعه از این اکسپو دیدن کردند اما تخمین رسانه‌های ایتالیا را درباره حضور 200 هزار نفری بازدیدکنندگان تایید نکردند.

روز شنبه نیز مردم در صف‌های طولانی آماده بازدید از این نمایشگاه بودند و جوزپه سالا کمسیونر اکسپو میلان 2015 اعلام کرد که سربازان و گارد امنیتی در محل نمایشگاه حضور داشتند تا به تامین امنیت بپردازند.

در همین حال، دادستان‌های میلان نیز برای رسیدگی به پرونده آشوب‌گران به انجام تحقیقات پرداخته‌اند و افرادی که محکوم می‌شوند با 15 سال حبس مواجهه خواهند شد.

مقام‌های دولت ایتالیا به افرادی که خودروهایشان در جریان این آشوب‌ خیابانی منهدم شد، قول کمک 5 / 1 میلیون یورویی داده‌اند.

روز شنبه همچنین معترضان کمپین "نمایشگاه تعطیل" در اطراف میلان دست به دوچرخه سواری اعتراضی زدند.

انتهای پیام

کد N808824