سیسی و ملک سلمان به بررسی تحولات منطقه پرداختند

مصر

رئیس‌جمهوری مصر در سفری کوتاه وارد عربستان سعودی شد و با پادشاه این کشور به بررسی روابط دو جانبه و همچنین تحولات منطقه پرداخت.

رئیس‌جمهوری مصر در سفری کوتاه وارد عربستان سعودی شد و با پادشاه این کشور به بررسی روابط دو جانبه و همچنین تحولات منطقه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر در سفری غیرعلنی عصر شنبه وارد عربستان سعودی شد. در مراسم استقبال از او در پایگاه هوایی در ریاض محمد بن نایف، ولیعهد عربستان و محمد بن سلمان جانشین ولیعهد حضور داشتند.

خبرگزاری عربستان «واس» گزارش داد که سیسی پس از آن به کاخ سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی رفت و این دو مقام درخصوص روابط دو جانبه و تحولات منطقه گفت‌وگو کردند.

خبرگزاری عربستان سعودی اعلام کرد که سیسی به پادشاه عربستان به دلیل انتخاب محمد بن نایف بن عبدالعزیز به عنوان ولیعهد و تعیین او به عنوان معاون نخست‌وزیر و وزیر کشور و انتخاب محمد بن سلمان بن عبدالعزیز به عنوان جانشین ولیعهد و معاون دوم نخست‌وزیر و وزیر دفاع تبریک گفت.

همچنین روزنامه عربستانی المدینه گزارش داد که عبدالفتاح سیسی تماس تلفنی‌ای با محمد بن نایف بن عبدالعزیز برقرار ساخت تا به او به دلیل تصدی پست جدید تبریک بگوید.

عفیفی عبدالوهاب، سفیر مصر در ریاض پیشتر اعلام کرده بود که این سفر در چارچوب هماهنگی و مشورت مداوم میان دو کشور در این مرحله حساس است که منطقه شاهد اتفاقات و تحولات مختلف است.

انتهای پیام

کد N808772