پرچم فلسطین در فهرست نشانه های تروریستی پلیس سوئد

سیاسی

رسانه های محلی سوئدی گزارش دادند که پلیس این کشور پرچم فلسطین را در فهرست نشانه های تروریستی قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپاتنیک روسیه، شورای ملی تکنیکی پلیس سوئد در راستای افزایش آگاهی افسران پلیس این کشور فهرستی از سازمان های تروریستی و نشانه های آنها تهیه کرده که براساس گزارش ها پرچم فلسطین نیز در میان آنهاست.

فهرست هشدار تروریستی در سوئد زمانی رسانه ای شد که مقامات این کشور این فهرست را در اختیار دبیرستان های منطقه «اور برو» قرار دادند، منطقه ای که بسیاری از جوانانش در ماه های اخیر برای عضویت در داعش به سوریه و عراق سفر کرده اند.

«یوهان هاسینگ» رییس شورای ملی تکنیکی پلیس سوئد گفته است: ما متعاقبا درباره اینکه این نشانه، همزمان پرچم کشور فلسطین نیز هست، برای افسران مان شفاف سازی خواهیم کرد؛ ما این فهرست را برای آموزش های داخلی استفاده می کردیم ولی احتمال دارد که متنی مکتوب نیز برای توضیح و شفاف سازی آن در اختیار آنها قرار دهیم.

این خبر در حالی اعلام می شود که دولت سوئد به طور رسمی کشور فلسطین را در سال 2004 و به عنوان یکصد و سی و پنجمین کشور جهان و اولین کشور اروپایی به رسمیت شناخت.

بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکا تاکنون موضع رسمی خود را در قبال به رسمیت شناختن کشور فلسطین اعلام نکرده اند اما برخی از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله لهستان، مجارستان و اسلواکی پیش از پیوستن به این اتحادیه فلسطین را به رسمیت شناخته بودند.

خواندنی از سراسر وب