۰

پیرمؤذن: پرداخت حقوق و مطالبات فرهنگیان در دستور کار قرار گیرد

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

عضو هیات رییس فراکسیون کارگری مجلس گفت که بیش از شصت درصد کارگران سراسر کشور زیرخط فقرزندگی می کنند که این موضوع ریشه در فصلی بودن کار، کمبود کار و قراردادهای سلیقه‌ای برخی کارفرمایان دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمال الدین پیرموذن در همایش انجمن صنفی کارگران ساختمان اردبیل ضمن بزرگداشت روز جهانی کارگر گفت: پیامبر اکرم ص، دست مولا علی (ع) را نبوسیده‌اند اما دست کارگر پینه بسته را بوسیده و این امر خطیر مسولیت عموم صاحب منصان کشور و کارفرمایان را بسیار سنگین می‌کند که کارگران بایستی بجد در کانون توجه مسولان قرار گیرند.

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: حل مشکلات کارگران در گرو حل مشکلات کارفرمایان وکارآفرینان وافزایش ثروت ملی است.

وی ابراز امیدواری کرد که با موفقیت دیپلماسی سیاسی و اقتصادی دولت مقتدر شاهد رشد و رونق و شکوفایی اقتصادی و افزایش ثروت ملی باشیم.

پیرموذن اظهار کرد: با توجه به اینکه حکومت علوی با ویژه خواری و تصمیمات خودحق پنداری ناعادلانه سازگاری ندارد من مخالف طرح تحدید اختیارات اعضای شوراها و دایمی بودن صلاحیت نمایندگان بودم و اینگونه تصمیات و اقدامات مخالف قانون اساسی را جز آسیب به سرمایه ارزشمند اجتماعی قلمداد نمی‌کنم.

پیرموذن همچنین در دیدار جمعی از فرهنگیان اردبیل ضمن گرامیداشت هفته معلم و تبریک روز معلم گفت: امیدوارم اعطا وپرداخت کامل حقوق متعدد معلمان و مطالبات فرهنگیان در دستور کار دست اندر کاران کشور قرارگیرد چرا که توسعه بدون توجه کافی و وافی به عموم منابع انسانی خاصه اموزگاران بی معنی است.

وی اضافه کرد: ظهور حرص تبعیض، ویژه خواری، مطلق گرایی و تندروی‌های تخریبی با روح اسلام، حکومت علوی، آموزه های معلمان ارمان امام و رهبری و انقلاب و احساسات مردمی عقل منطق قانون اساسی و منافع ملی سازگار نیست و عدالت علوی ایجاب می‌کند حتی در مخیله احدی از صاحب منصبان سه قوا پرداختن به منافع شخصی گروهی و سازمانی خطور نکند.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: بحران نسل سومی که هم اکنون ما با ان مواجهه هستیم دلیل عمده اش برخورداری تبعیض‌آمیز مسئولان و عدم مبارزه با مفاسد اقتصادی و سواستفاده از مقدسات و مشارکت و به بازی نگرفتن این نسل است.

وی همچنین گفت: فقر و بیکاری از یک سو و زیاده خواهی تبعیض آمیز اقلیتی توام با واپس گرایی و بحران سازی برای دولت برآمده از اراده ملت ازسوی دیگر زمینه ساز آسیب های اجتماعی فراوانی شده و به سرمایه اجتماعی کشور لطمه وارد کرده است. امیدوارم مجلسیان دیگر هوس تصمیمات تبعیض آمیز را نکرده و چهره نورانی اسلام وانقلاب را مشوه نکرده و با تصمیمات و حرکات خود زمینه‌های مشارکت موثر ملت را فراهم آورند.

وی در پایان گفت: دنیا پذیرفته که جامعه‌ای به توسعه پایدار می‌رسد که از تمام ظرفیت انسانی خاصه معلمان و منابع خود استفاده کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.