پیرمؤذن: پرداخت حقوق و مطالبات فرهنگیان در دستور کار قرار گیرد

سیاسی

عضو هیات رییس فراکسیون کارگری مجلس گفت که بیش از شصت درصد کارگران سراسر کشور زیرخط فقرزندگی می کنند که این موضوع ریشه در فصلی بودن کار، کمبود کار و قراردادهای سلیقه‌ای برخی کارفرمایان دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمال الدین پیرموذن در همایش انجمن صنفی کارگران ساختمان اردبیل ضمن بزرگداشت روز جهانی کارگر گفت: پیامبر اکرم ص، دست مولا علی (ع) را نبوسیده‌اند اما دست کارگر پینه بسته را بوسیده و این امر خطیر مسولیت عموم صاحب منصان کشور و کارفرمایان را بسیار سنگین می‌کند که کارگران بایستی بجد در کانون توجه مسولان قرار گیرند.

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: حل مشکلات کارگران در گرو حل مشکلات کارفرمایان وکارآفرینان وافزایش ثروت ملی است.

وی ابراز امیدواری کرد که با موفقیت دیپلماسی سیاسی و اقتصادی دولت مقتدر شاهد رشد و رونق و شکوفایی اقتصادی و افزایش ثروت ملی باشیم.

پیرموذن اظهار کرد: با توجه به اینکه حکومت علوی با ویژه خواری و تصمیمات خودحق پنداری ناعادلانه سازگاری ندارد من مخالف طرح تحدید اختیارات اعضای شوراها و دایمی بودن صلاحیت نمایندگان بودم و اینگونه تصمیات و اقدامات مخالف قانون اساسی را جز آسیب به سرمایه ارزشمند اجتماعی قلمداد نمی‌کنم.

پیرموذن همچنین در دیدار جمعی از فرهنگیان اردبیل ضمن گرامیداشت هفته معلم و تبریک روز معلم گفت: امیدوارم اعطا وپرداخت کامل حقوق متعدد معلمان و مطالبات فرهنگیان در دستور کار دست اندر کاران کشور قرارگیرد چرا که توسعه بدون توجه کافی و وافی به عموم منابع انسانی خاصه اموزگاران بی معنی است.

وی اضافه کرد: ظهور حرص تبعیض، ویژه خواری، مطلق گرایی و تندروی‌های تخریبی با روح اسلام، حکومت علوی، آموزه های معلمان ارمان امام و رهبری و انقلاب و احساسات مردمی عقل منطق قانون اساسی و منافع ملی سازگار نیست و عدالت علوی ایجاب می‌کند حتی در مخیله احدی از صاحب منصبان سه قوا پرداختن به منافع شخصی گروهی و سازمانی خطور نکند.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: بحران نسل سومی که هم اکنون ما با ان مواجهه هستیم دلیل عمده اش برخورداری تبعیض‌آمیز مسئولان و عدم مبارزه با مفاسد اقتصادی و سواستفاده از مقدسات و مشارکت و به بازی نگرفتن این نسل است.

وی همچنین گفت: فقر و بیکاری از یک سو و زیاده خواهی تبعیض آمیز اقلیتی توام با واپس گرایی و بحران سازی برای دولت برآمده از اراده ملت ازسوی دیگر زمینه ساز آسیب های اجتماعی فراوانی شده و به سرمایه اجتماعی کشور لطمه وارد کرده است. امیدوارم مجلسیان دیگر هوس تصمیمات تبعیض آمیز را نکرده و چهره نورانی اسلام وانقلاب را مشوه نکرده و با تصمیمات و حرکات خود زمینه‌های مشارکت موثر ملت را فراهم آورند.

وی در پایان گفت: دنیا پذیرفته که جامعه‌ای به توسعه پایدار می‌رسد که از تمام ظرفیت انسانی خاصه معلمان و منابع خود استفاده کند.

انتهای پیام

کد N808482