رئیس‌جمهوری تونس هرگونه دخالت نظامی خارجی در لیبی را محکوم کرد

تونس

رئیس‌جمهوری تونس با تاکید بر اینکه کشورش نیز مانند لیبی با شرایط دخالت گروه‌های خارجی درگیر است، هرگونه دخالت خارجی در لیبی را رد کرد.

رئیس‌جمهوری تونس با تاکید بر اینکه کشورش نیز مانند لیبی با شرایط دخالت گروه‌های خارجی درگیر است، هرگونه دخالت خارجی در لیبی را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، باجی قائد السبسی، رئیس‌جمهوری تونس در سخنان خود در مرکز همایش‌های تونس به مناسبت روز کارگر اعلام کرد که دولت تونس رسیدگی به مساله تعیین سرنوشت سفیان شورابی و نذیر قطاری، دو خبرنگار ربوده شده این کشور در لیبی را بر عهده گرفته و تمام تلاش خود را برای کشف حقیقت انجام می‌دهد.

سبسی اظهار داشت: در این زمینه تماس‌هایی با دولت شرق لیبی که در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده و دولت غربی که بر مرزهای غربی تونس سیطره دارد، انجام داده است تا به راه‌حلی که ضامن منافع مردم تونس باشد، دست یابد.

این مقام تونسی در ادامه بر مخالفت خود با دخالت ناشیانه در اختلافات لیبی تاکید کرد و گفت: تونس با این پرونده به شکل کلی برخورد می‌کند و نه فردی. به همین دلیل هم با تماس‌های حاشیه‌ای در این مورد مخالفت می‌کند.

وی اظهار داشت: تونس با هرگونه پیشنهادی برای حل بحران لیبی موافق است. وی در مورد بحران اقتصادی این کشور نیز گفت: تونس برای خروج از بحران فعلی خود نیازمند برقراری امنیت و آرامش و ایجاد فضای مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و جلب نظر سرمایه‌گذاران داخلی برای افتتاح پروژه‌های جدید است.

وی در سخنرانی خود در مرکز همایش‌های تونس به مناسبت روز کارگر بر اهمیت همبستگی اجتماعی و رجوع مردم به داشته‌ها و سرمایه‌های خود برای خروج از بحران اقتصادی و مقابله با تروریسم تاکید کرد.

وی تاکید کرد که مرحله کنونی نیازمند اصلاحات بنیادین ساختاری است که مهم‌ترین آنها اصلاح و ارتقای عملکرد سازمان‌های مالی و بانکی و تشویق به سرمایه‌گذاری و بازنگری در قانون رقابت‌های اقتصادی و قیمت‌هاست.

انتهای پیام

کد N808272