امام خمینی(ره):

مطهری پرتوی از وجدان بیدار و روح سرشار از عشق به مکتب بود

امام خميني ره ,شهید مطهری

پیام حضرت امام خمینی به مناسبت نخستین سالگرد شهادت شهید مرتضی مطهری که در تجلیل از شخصیت آن بزرگوار و خدمات و آثار علمی وی‏ بود، به خوبی تبیین کننده میزان اعتقاد و اعتماد رهبر کبیر انقلاب اسلامی به این یار انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ایشان در این پیام تمامی آثار شهید مطهری را «بی استثناء» آموزنده و روان‌بخش خوانده‌اند.

متن پیام امام را در ادامه می خوانید:

»زمان: 9 اردیبهشت 1360/ 24 جمادی الثانی 1401

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

سالروز شهادت شهیدی مطهر است که در عمر کوتاه خود اثرات جاویدی به یادگار گذاشت که پرتوی از وجدان بیدار و روح سرشار از عشق به مکتب بود. او با قلمی روان و فکری توانا در تحلیل مسائل اسلامی و توضیح حقایق فلسفی، با زبان مردم و بی‏قلق و اضطراب، به تعلیم و تربیت جامعه پرداخت. آثار قلم و زبان او بی‌استثنا آموزنده و روانبخش است و مواعظ و نصایح او که از قلبی سرشار از ایمان و عقیدت نشأت می‏‌گرفت، برای عارف و عامی سودمند و فرحزاست امید آن بود که از این درخت پر ثمر، میوه‏‌های علم و ایمان بیش از آن‌چه به جا مانده، چیده شود و دانشمندانی پر بها تسلیم جامعه گردد. مع‌الأسف دست جنایتکاران مهلت نداد و جوانان عزیز ما را از ثمره طیبه این درخت برومند محروم نمود، و خدای را شکر که آن‌چه از این استاد شهید باقی است، با محتوای غنی خود مربی و معلم است. مرحوم شهید استاد مرتضی مطهری به ابدیت پیوست، خدایش با رحمت خود با موالیانش محشور فرماید.

روح‌اللَّه الموسوی الخمینی‏»

(صحیفه امام، ج‏14، ص: 325)

انتهای پیام

کد N808163