تاکید آیت‌الله وحیدخراسانی به تقویت بنیان‌های علمی در کشور

سیاسی

آیت الله حسین وحیدخراسانی از مراجع تقلید بر لزوم تقویت بنیان های علمی در ایران تاکید کرد.

آیت الله حسین وحیدخراسانی از مراجع تقلید بر لزوم تقویت بنیان های علمی در ایران تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، این مرجع تقلید روز پنج‌شنبه در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر تلاش جهت گسترش مسائل علمی تاکید کرد و افزود: کار شما بسیار مهم و ارزشمند است که باید با عمل به دستورات قرآن کریم در گسترش مسائل علمی کشور کوشید.

وی بیان کرد: علم و ایمان به خدا دو موضوع مهمی است که همه باید به آن اهتمام داشته و در گسترش مسائل علمی و تحقیقاتی تلاش کنند.

این مرجع تقلید گفت: اگر علم و ایمان هر دو در کنار هم گسترش یابد همانند دو بال ارزشمند بوده که موجب پرواز انسان می‌شود و انسان‌ها را به مقام عالی خواهد رساند.

وحید‌خراسانی با اشاره به گسترش علم در دنیا گفت: آنها به دنبال علم رفته و فنون یاد گرفتند، اما ما که در مرکز این گوهر هستیم هنوز نتوانسته از مسائل علمی استفاده کرده و در گسترش علوم بکوشیم، هر چند تلاش‌هایی شده، اما باید این تلاش ها روز به روز گسترش یابد.

وی تاکید کرد: علم و امانت کلید هر کاری است و باید قدر این دو نعمت را دانسته و بکوشیم که به بالاترین شکل ممکن از گوهر علم استفاده کنیم.

این مرجع تقلید تاکید کرد: شرف انسان به علم و عقل است و این عقل است که به انسان برتری می‌دهد و میوه عقل هم علم است.

وحید‌خراسانی با بیان اینکه علم و عقل به انسان قدرت می‌دهد گفت: اگر علم و عقل را در کنار هم قرار دهیم شاهد عظمت هستیم و باید همه در این عرصه تلاش کنند.

وی گفت: کارتان را با قدرت دنبال کنید و بدانید که هر چه برای عظمت اسلام و این کشور تشیع تلاش کنید ارزش دارد و موفق خواهید شد.

انتهای پیام

کد N808156