تماس تلفنی وزرای خارجه روسیه و آمریکا

سیاسی

وزرای خارجه روسیه و آمریکا در تماسی تلفنی درخصوص آغاز روند صلح در سوریه، حل و فصل سیاسی بحران لیبی، یمن و اوکراین و همچنین روابط میان دو کشور بحث و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، جان کری، وزیر خارجه امریکا در جریان تماس با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود بر لزوم آغاز روند مسالمت آمیز در سوریه و همچنین حل و فصل سیاسی بحران‌های لیبی و یمن تاکید کرد.

در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه روسیه آمده است که طرفین در جریان این تماس درخصوص حل و فصل بحران اوکراین و روابط میان روسیه و آمریکا مذاکره و گفت‌وگو کردند.

وزرای خارجه دو کشور حمایت خود را از تشکیل چهار گروه کاری فرعی در ضمن گروه‌های تماس درخصوص حل و فصل بحران اوکراین اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است که دو وزیر همچنین حمایت خود را از آغاز فعالیت‌های عملی این گروه‌ها برای تضمین اجرای بندهای توافقنامه‌ مینسک از تاریخ 12 فوریه از سوی طرفین درگیری در اوکراین اعلام کردند.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه افزود: لاوروف بر لزوم برگزاری گفت‌وگوهای مستقیم و ثابت در خصوص این مسائل میان کی‌یف از یک سو و دونتسک، لوهانسک از سوی دیگر تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N807323