معاون وزیر امور خارجه خواستار شد:

ایجاد فوری مسیر امن برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به یمن

سیاسی

روبرت ماردینی مدیرکل منطقه‌ای صلیب سرخ جهانی ضمن سفر به کشورمان با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار و درخصوص چگونگی ارسال کمک‌های انسان دوستانه به کشورهای درگیر بحران و جنگ در منطقه از جمله سوریه ، عراق و یمن رایزنی و گفت‌وگو نمود.

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در این دیدار با تشکر از اقدامات سازمان صلیب سرخ جهانی در این منطقه به وضعیت وخیم انسانی در یمن اشاره و با ابراز نگرانی از فجایع انسانی که در این کشور درحال رخ دادن است خواستار تسریع در ارسال کمک‌های انسان دوستانه به این کشور شد. معاون وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر توقف هر چه سریع تر تجاوز نظامی علیه یمن خواستار ایجاد فوری مسیر امن برای ارسال کمک های انسان دوستانه گردید.

روبرت ماردینی نیز در این دیدار با تشریح فعالیت ها و اقدامات سازمان صلیب سرخ جهانی در کشورهای عراق و سوریه وضعیت انسانی را در یمن نگران کننده خواند.

وی تاکید نمود این سازمان تلاش دارد با توجه به نیازهای شدید مردم یمن به دارو ، سوخت و مواد غذایی اقدامات بیشتری را برای ارسال اقلام مورد نیاز آن کشور انجام دهد . وی همچنین از همکاری های کشورمان در زمینه ارسال کمک های انسان دوستانه به عراق و سوریه با آن سازمان تشکر کرد.

انتهای پیام

کد N807108