۰

کلینتون با اشاره به حوادث بالتیمور: سیستم قضایی باید اصلاح شود

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزیر امور خارجه سابق و نامزد پست ریاست جمهوری 2016 آمریکا در جریان جمع آوری کمک‌های مالی برای کمپین انتخاباتی‌اش در نیویورک، تظاهرات و آشوب‌ها در بالتیمور را دلخراش و سوزناک خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری The Hill، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در این کمپین گفت: بالتیمور در حال سوختن است. مرگ تراژیک یک جوان سیاهپوست دیگر، زخمی شدن افسران پلیس، به آتش کشیده شدن منازل مردم و تخریب و غارت مغازه‌ها را در بالتیمور شاهد هستیم. ما باید نظم و امنیت را در این شهر برقرار کنیم. اما ابتدا باید آنچه را که ضرورت ایجاد اصلاحات در سیستم‌های دولتی و کشورداری است، انجام دهیم.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا ادامه داد: کشور باید در سیستم عدالت قضایی و جنایی خوداصلاح ایجاد کند و به حبس گسترده پایان دهد. من درباره این مساله قرار است روز چهارشنبه در دانشگاه کلمبیا، نیویورک به سخنرانی بپردازم.

از روز دوشنبه و همزمان با مراسم تدفین "فردی گری" 25 ساله سیاهپوست که در جریان بازداشت پلیس و به خاطر آسیب شدید به ستون فقراتش درگذشت، در بالتیمور درگیری و آشوب همچنان ادامه دارد.

در جریان این درگیری‌ها تاکنون 20 پلیس زخمی شده‌اند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.