شمخانی در دیدار با وزیر دفاع سوریه:

عربستان جایگاه خود را در جهان اسلام از دست داد

سیاسی

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: عربستان با هجوم به ضعیف ترین همسایگان خود و کشتار مسلمان یمن، جایگاه خود را در جهان اسلام از دست داده است و دیگر کشورها حاضر نیستند خود را شریک جنایات این کشور کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون آخرین تحولات سوریه و منطقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

شمخانی در این دیدار با تحسین مقاومت و ایستادگی ارتش، ملت و دولت سوریه در برابر گروه های تروریستی طی سالهای گذشته، هدف حمایت برخی کشورها از تروریسم را تامین امنیت رژیم صهیونیستی دانست و افزود؛ کشورهای جبهه مقاومت از سوریه در این مسیر حمایت قاطع به عمل خواهند آورد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی جایگاه و نقش سوریه در معادلات منطقه ای را مهم و اثرگذار دانست و تصریح کرد: با دستیابی به پیروزی و بهره گیری از فرصت ها، سوریه قدرتمندتر از گذشته در جبهه مقاومت ایفای نقش خواهد کرد.

نماینده مقام معظم رهبری افزود؛ جامعه جهان به این نتیجه رسیده است که تقویت خشونت و استفاده ابزاری از تروریسم تنها موجب تصاعد بحران می شود و هیچ راه حلی به جز مذاکره و دیپلماسی وجود ندارد.

شمخانی با محکومیت رفتارهای غیر اخلاقی و غیر اسلامی عربستان در تجاوز به خاک یمن، اعلام خاتمه عملیات پس از بیست و شش روز و در عین حال ادامه بمباران مردم و زیرساخت های این کشور را نشانه تردید، سردرگمی و چند دستگی در سلسله مراتب قدرت و تصمیم گیری عربستان دانست.

دریابان شمخانی گفت: عربستان که درگیر مشکلات و جنگ قدرت در ساختار حکومتی خود است با هجوم به ضعیف‌ترین همسایگان خود و کشتار شهروندان بی گناه و مسلمان یمن، جایگاه خود را در جهان اسلام از دست داده است و دیگر کشورها نیز حاضر نیستند خود را شریک جنایات این کشور نمایند.

سرلشکر فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از تحولات میدانی سوریه بر روحیه بالای ارتش و نیروهای مردمی این کشور تاکید کرد.

فهد جاسم افزود جنگي که بر ملت سوريه تحميل كرده اند با هدايت مستقيم آمريكا، رژيم صهيونيستي و برخي از كشورهاي مرتجع منطقه تداوم دارد و با توجه به مدارک غیر قابل انکار، باید به افکار عمومی جهانی و نزد ملت های خود به دلیل کشتار مردم بی گناه پاسخگو باشند.