درخواست سوریه از شورای امنیت برای مجازات ترکیه

سیاسی

وزارت امور خارجه سوریه از شورای امنیت و سازمان ملل متحد خواست که علیه ترکیه به خاطر حمایت این کشور از تروریسم اقدامات بازدارنده و فوری اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق خواستار اقدامات فوری و بازدارنده علیه ترکیه است زیرا این کشور به سوریه تجاوز کرده است و قطعنامه های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم را نقض کرده است.

وزارت خارجه سوریه با ارسال نامه هایی به شورای امنیت و سازمان ملل متحد به دخالت های مستقیم و نامشروع دولت ترکیه در امور داخلی سوریه و حمایت آنکارا از گروه های تروریستی به ویژه حمایت حمایت آشکار از تروریست ها در نفوذ به ادلب، جسر الشغور و شهرک اشتبرق اشاره کرد.

دمشق در این نامه ها از شورای امنیت و سازمان ملل متحد خواست که تجاوز ترکیه به سوریه متوقف شود و عاملان این تجاوز و حامیان آنها که تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان محسوب می شوند مجازات شوند.

وزارت خارجه سوریه با اعلام اینکه حمایت ترکیه از گروه های تروریستی نقض حاکمیت سوریه کشوری که عضو سازمان ملل متحد است محسوب می شود گفت: حملات گروه های تروریستی به جسر الشغور، اشتبرق و پیش از آن به شهرهای ادلب و حلب با حمایت لوجستیک و پشتیبانی گسترده ارتش ترکیه صورت گرفت.