انفجار سفارت آمريكا در عربستان خنثی شد

سیاسی

مقامات عربستانی مدعی شدند كه نيروهای امنيتي اين كشور طرح سه فرد انتحاری را كه قصد منفجر كردن سفارت آمريكا در رياض داشتند دستگیر كرده اند.

به گزارش خبرگزاري مهر، خبرگزاري رسمي عربستان سعودي با انتشار خبري به نقل از سخنگوي اداره امنيت وزارت كشور عربستان، مدعي شد يک شهروند سعودي و دو شهروند سوريه اي، طرح حمله انتحاری به سفارت ايالات متحده آمريكا در شهر رياض را آماده كرده و در آستانه اجراي آن بودند اما طرح آنان با تلاش نيروهاي امنيتي سعودي خنثي شد.
در ادامه اين خبر، آمده است: اين سه انتحاري، قرار بود با يک خودروي بمب گذاري شده، وارد سفارت آمريكا شده و آن را منفجر كنند. بر این اساس اين سه عامل انتحاري در يكي از كشورهاي عربي حوزه خليج (فارس) اقامت داشتند و اخيرا يكي از آنان وارد خاک عربستان شده بود تا مقدمات لازم براي اجراي طرح را انجام دهد.
به گفته سخنگوی اداره امنیت، بعد از رسيدن اطلاعات به وزارت كشور عربستان،‌ تدابير امنيتي لازم در اين باره اتخاذ و در كوتاه ترين زمان ممكن، طرح آنان خنثي شده است. دو عامل انتحاري که چندي پيش بازداشت شده اند، شهروندان سوريه و عربستان بوده اند. اطلاعات بيشتري در اين باره منتشر نشده است.