رییس سازمان امنیت و همکاری اروپا به باکو و ایروان سفر می‌کند

یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد قرار است رییس سازمان امنیت و همکاری اروپا در جریان سفری به پایتخت‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان در ماه آینده میلادی به بحث درباره حل و فصل مناقشه ناگورنو - قره باغ با مقامات این دو کشور بپردازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه ترند نیوز، یک منبع خبری در جمهوری آذربایجان اعلام کرد: قرار است ایویچا داچیچ وزیر امور خارجه صربستان که ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا را بر عهده دارد، در تاریخ 31 مه به جمهوری آذربایجان سفر کند و پس از این کشور به ارمنستان و گرجستان خواهد رفت.

صربستان ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا در سال جاری میلادی را بر عهده دارد. در سال 2014 دیدیه بورخالتر، وزیر امور خارجه سوییس ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا را بر عهده داشت.

داچیچ در سفری که سپتامبر 2014 به جمهوری آذربایجان داشت تاکید کرد: صربستان به عنوان رییس سازمان امنیت و همکاری اروپا به دنبال تمرکز بر حل و فصل مناقشه ناگورنو - قره باغ است.

وی تاکید کرد: مساله ناگورنو - قره باغ در دوران ریاست صربستان بر سازمان امنیت و همکاری اروپا یک اولویت خواهد بود.

داچیچ وعده داده در طول ریاست خود بر این سازمان در سال 2015 تعامل کاملی درخصوص حل و فصل بحران‌ها و درگیری‌ها با همه طرف‌ها داشته باشد.

وی تاکید کرد:‌ من بار دیگر به منطقه سفر کرده و تلاش خود را برای حل و فصل مناقشه ناگورنو - قره باغ انجام خواهم داد.

انتهای پیام

کد N805640