در دیدار ظریف و کری چه گذشت؟

مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1,محمدجواد ظریف,جان کری,ایران و آمریکا

جان کری وزیر خارجه آمریکا در دیدار دوجانبه با وزیر امور خارجه کشورمان در نیویورک تأکید کرد در صورت دستیابی به توافق، دولت آمریکا فارغ از مشکلات داخلی خود بر اجرای تعهدات بین المللی خود نسبت به ایران پایبند خواهد بود.

به گزارش خبرانلاین به نقل از ایرنا، جان کری در یک دیدار دوجانبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، یک بار دیگر تآکید کرد، دولت آمریکا در صورت دستیابی به توافق هسته ای با ایران، فارغ از هرگونه مشکلات داخلی خود به اجرای تعهدات خود نسبت به ایران متعهد خواهد بود.

این دیدار که عصر دوشنبه با حضور هیأت بلند پایه ای از وزارت امور خارجه آمریکا و مذاکره کنندگان هسته ای کشورمان برگزار شد، بیش از یک 100 دقیقه در اقامتگاه وزیر امور خارجه ایران در شهر نیویورک به طول انجامید.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از این دیدار در یک نشست مطبوعاتی با خبرنگاران عنوان داشت،در این جلسه ما در مورد نحوه ادامه کار صحبت هایی داشتیم، و ما نگرانی خود را نسبت به بحث های مطرح شده درداخل آمریکا به ایشان منتقل کردیم که وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر تأکید کرد، آمریکا بر تعهدات بین المللی خود فارغ از مشکلات داخلی خود پایبند خواهد بود.

ظریف عنوان داشت در نهایت قرار شد از همین هفته با جدیت، ایران و 5+1 کار نگارش توافق نامه نهایی را شروع کند و این کار در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت؛ وی خاطر نشان کرد البته کار نگارش توافق نامه بسیار وقت گیر خواهد بود.

ظریف در ادامه بیان داشت توافق کردیم تمام وقت لازم برای هر میزان کار کارشناسی، در سطح وزرا و مدیران سیاسی و کارشناسان درجهت ادامه کار را اختصاص دهیم.

ظریف عنوان داشت طبق برنامه از پیش تعیین شده قرار است پس از دو روز اول اجلاس ان پی تی، که وزرا و سیاستمداران کشور ها بر روی اجلاس بین المللی بازنگری معاهده عدم اشاعه سلاح های هسته ای متمرکز می باشند،از روز چهارشنبه با ورود مدیران ارشد دیگر کشور های مذاکره کننده، کار بر روی نگارش متن نهایی توافق نامه ادامه یابد.

52261

کد N804924