حماس: گزارش سازمان ملل دلیلی قاطع بر جنایت‌های جنگی اسرائیل است

سیاسی

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که گزارش سازمان ملل درباره حملات ارتش رژیم صهیونیستی به مدارس وابسته به این سازمان در جنگ اخیر غزه دلیلی قاطع برجنایت‌های جنگی اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، سامی ابوزهری، سخنگوی حماس در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه عنوان داشت: گزارش سازمان ملل درباره حملات اسرائیل به مدارس وابسته به این سازمان در جنگ غزه، نشانه‌ای قاطع بر جنایت‌های جنگی اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی در پناهگاه‌های وابسته به سازمان ملل است.

وی افزود: حماس از طرف‌های بین‌المللی می‌خواهد تا رهبران قاتل اسرائیل را به دادگاه بین‌المللی بکشانند.

ابوزهری با تاکید بر اینکه طرف‌های ذی ربط در جنبش حماس این گزارش را با تمامی جزئیاتش مورد توجه و بررسی قرار می‌دهند از تشکیلات خود گردان فلسطین خواست تا از این گزارش به عنوان مدرکی برای پیگرد رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های بین‌المللی استفاده کنند.

سخنگوی حماس ادعاهای مطرح شده درباره این که حماس اطلاعی از سلاح‌های موجود در سه خالی مدرسه در غزه داشته را تکذیب کرد.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در گزارشی به شورای امنیت اعلام کرد که حملات ارتش رژیم صهیونیستی در فاصله زمانی 16 ژوئیه تا 26 اوت 44 کشته و دست کم 227 زخمی برجای گذاشت و این حملات در حالی صورت گرفت که از مدارس به عنوان پناهگاهی برای غیرنظامیان فلسطینی استفاده می‌شد.

بان کی مون افزود: این مساله تاسف آور است که افرادی خواهان محافظت از خود شده و گمان کرده‌اند در پناهگاهی امن مستقر شده‌اند اما امیدشان از بین رفته است و مورد خیانت واقع شده‌اند.

رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به این گزارش کمیته تحقیقات سازمان ملل اعلام کرد که اتهامات مطرح شده در گزارش سازمان ملل را بررسی و با بازرسان همکاری خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N804701