با شکست ریاض در حمله به یمن عنوان شد:

ملک سلمان آخرين پادشاه سعودی خواهد بود

سیاسی

عدم دستيابي ارتش سعودي به اهدافش در يمن و اعلام فوري پايان جنگ از سوي اين كشور باعث شده كه بحث و جدل هاي بسيار زيادي در مورد سرنوشت و آينده رژيم آل سعود به وجود آيد.

به گزارش خبرگزاري مهر، سه شنبه هفته گذشته سخنگوي عمليات نظامي عربستان در يمن،‌ به طور ناگهاني طی كنفرانسي مطبوعاتی خبر از پايان حمله ارتش سعودي و همدستانش به يمن را اعلام كرد و از آغاز عمليات جديدي تحت عنوان «بازگشت اميد» خبر داد.
در مورد اينكه چرا عربستان سعودي به طور ناگهاني حمله خود به يمن را پايان داد، گمانه زنی های فراوان و تحليل هاي مختلفي در رسانه هاي گوناگون عربي و غير عربي منتشر شد.
اما در اين ميان تحليلگران مسائل سياسي و بين الملل جهان عرب،‌ پايان حمله به طور ناگهاني توسط عربستان را به منزله شكست ارتش اين كشور تلقي كردند.
در پي انتشار اين تحليل در بسياري از رسانه هاي عربي، ميليون ها كاربر فضاي مجازي جهان عرب در صفحات شخصي خود در سايت هاي اجتماعي، شكست عربستان در اولين جنگ خود بعد از روي كار آمدن پادشاه جديد يعني «ملک سلمان بن عبدالعزيز آل سعود» را به منزله آغاز روند افول حكومت آل سعود دانستند. از همين رو بسياري از اين كاربران با انتشار مطالبي، ملك سلمان را آخرين پادشاه آل سعود ناميده اند.
در همين رابطه سرلشكر عزيزجعفري، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران نيز صبح روز دوشنبه در ششمین جشنواره علمی-تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه در مسجد جامع دانشگاه بقیة‌الله ‌گفت: امروز عربستان خائن پا جا پای اسرائیل صهیونیست گذاشته ‌و هرچه زمان می‌گذرد، شاهدیم که دست مخالفین انقلاب اسلامی در حال رو شدن است.
وی با اشاره به حمله رژیم سعودی به یمن تأکید کرد: عربستان با پررویی، بی‌شرمی، وقاحت و زیر پای گذاشتن تمام اصول اسلامی به یک کشور مسلمان که به دنبال استقلال خود و نفی نظام سلطه است، حمله کرده و بدون هماهنگی با جاهای دیگر، آنجا را بمباران می‌کند. 

جعفری تسلط مردم یمن بر کشورشان را اتفاق مهم و تعیین‌کننده ای دانست و تأکید کرد، انشاءالله موج بعدی این اتفاقات منجر به سقوط آل سعود خواهد شد. فرمانده کل سپاه همچنین گفت: آل سعود در معرض نابودی و سقوط است و تحلیلگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از این موضوع سخن گفته‌اند که امیدواریم این مهم محقق شود.