ابراز نگرانی استرالیا از اظهارات یک پزشک در فیلم تبلیغاتی داعش

استرالیا امروز (دوشنبه) نسبت به اظهارات یک پزشک تحصیلکرده در این کشور که در یکی از فیلم‌های تبلیغاتی داعش از دیگر پزشکان می‌خواهد به این گروه تروریستی بپیوندند، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، این فیلم تبلیغاتی حرفه‌ای که در یوتیوپ منتشر شده مردی را نشان می‌دهد که خودش را به عنوان "ابو یوسف" معرفی کرده و می‌گوید به شهر رقه در سوریه سفر کرده تا از مهارت‌های پزشکی خود برای کمک به داعش استفاده کند.

رسانه‌های استرالیا به طور گسترده گزارش دادند که وی "طارق کمله،" پزشک تحصیل‌کرده در "آدلاید" است.

گمان می‌رود بیش از 100 استرالیایی به تروریست‌های داعش در عراق و سوریه پیوسته‌اند و جولی بیشاب، وزیر امور خارجه استرالیا گفت: پیوستن یک پزشک به این تروریست‌ها مساله‌ای به شدت نگران‌کننده است.

وی به رادیو «ای.بی.سی» گفت: این یک نگرانی شدید است. این کاملاً یک اقدام شرم‌آور دیگر توسط داعش برای وسوسه کردن استرالیایی‌ها و دیگران برای به خطر انداختن خودشان است. پیوستن به داعش کمکی به مردم سوریه و عراق نمی‌کند. این اقدام تنها به گروه تروریستی داعش کمک می‌کند که به طرز وحشتناک مسلمانان و غیرمسلمانان را می‌کشند.

بیشاب افزود: هر کسی که به داعش بپیوندد، با آن همکاری کند، برای این گروه تروریستی نیرو جذب کند و یا کمک مالی به آنها ارائه دهد به 25 سال حبس محکوم می‌شود. همکاری مردم استرالیا با این گروه ترورسیتی به هر شیوه‌ای غیرقانونی است.

پیتر دوتن، وزیر مهاجرت استرالیا بدون اشاره به نام طارق کمله به خبرنگاران گفت: یک مرد استرالیایی 29 ساله 10 مارس سال‌جاری میلادی از آدلاید خارج شد. این گزارش مربوط به اینکه یک پزشک استرالیایی به داعش پیوسته به شدت آزاردهنده و نگران‌کننده است. هر پزشکی در این کشور سوگند یاد می‌کند تا از بیماران محافظت کرده و جان آنها را نجات دهد. پیوستن یک پزشک استرالیایی به گروه داعش که مردم بی‌گناه در خاورمیانه را به قتل می‌رساند، به آنها تجاوز می‌کند و آنها را می‌کشد، مساله‌ای است که کشور ما آن را تحمل نخواهد کرد.

انتهای پیام

کد N803708