قادری به مهر خبر داد:

نامه کمیسیون برنامه‌ به هیات‌ رئیسه برای توقف عملیات دیوار بتونی

سیاسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از نامه این کمیسیون به هیات رئیسه مجلس در راستای توقف عملیات عمرانی دیوارکشی اطراف ساختمان مجلس خبر داد.

جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نامه‌ای به هیات رئیسه تاکید کرده است عملیات عمرانی اطراف مجلس توجیهی ندارد و ما نمی‌توانیم پاسخگوی مردم باشیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در همه جای دنیا، مجلس و قوه مجریه محل رفت و آمد مردم هستند و مردم به راحتی می‌توانند در این محل‌ها رفت و آمد داشته باشند.

وی ادامه داد: اگر بنا باشد که مجلس مورد حملات انتحاری قرار گیرد، در هر نقطه از کشور امکان چنین حادثه‌ای وجود دارد و این امر نمی‌تواند بهانه‌ای برای دیوارکشی اطراف مجلس باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه برای احداث دیوار یک متری اطراف مجلس، کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان ناظر توجیه نشده است، گفت: باید قبل از اجرای عملیات عمرانی، پدافند غیرعامل در خصوص علل اجرای این پروژه به مجلس توضیح می‌داد، اما در حال حاضر هیچ کدام از نمایندگان موافق این عملیات نیستند و این امر برایشان قابل قبول نیست.

قادری گفت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس وظیفه نظارت بر بودجه مجلس را دارد و در همین راستا نامه‌ای به هیات رئیسه برای توقف عملیات عمرانی در اطراف مجلس ارسال کرده است.

به گزارش مهر، از اواخر سال ۹۳ عملیات عمرانی احداث دیوار بتونی به طول یک متر اطراف مجلس آغاز و از ابتدای اردیبهشت ماه بنری در اطراف مجلس نصب شده که طی آن ضمن عذرخواهی از مردم اعلام شده است که این عملیات ظرف ۴۵ روز به پایان خواهد رسید.