حماس: فقط با سلاح مقاومت با رژیم صهیونیستی مذاکره می‌کنیم

یک مقام بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی (حماس) وجود هرگونه تماس و رایزنی مستقیم با رژیم صهیونیستی را برای دستیابی به توافق آتش‌بس طولانی مدت با این رژیم تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل رضوان، مقام بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی (حماس) این مطلب را در واکنش به شایعه‌پراکنی روزنامه یدیعوت آهارانوت مبنی بر مذاکرات حماس با اسرائیل در مورد آتش‌بس طولانی مدت عنوان کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، وی تصریح کرد: حماس فقط با زبان سلاح با دشمن صهیونیستی مذاکره می کند؛ سلاحی که اسرائیل در جریان سه دوره تجاوز به نوار غزه آن را تجربه کرد.

اسماعیل رضوان افزود: اخبار مربوط به مذاکرات حماس با اسرائیل پیرامون دستیابی به توافق در مورد آتش‌بس طولانی‌مدت بی‌پایه و اساس است و تنها زبان مذاکره حماس با اسرائیل سلاح مقاومت است.

وی ضمن اشاره به مشی مذاکراتی تشکیلات خودگردان فلسطین که هیچ نتیجه ای در برنداشته است، افزود: هرگز امکان ندارد حماس اشتباهات تشکیلات خودگردان را تکرار کند.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی به خوبی می داند که حماس فقط از طریق سلاح مقاومت با آن مذاکره می کند و هدف از این شایعه‌پراکنی‌ها ایجاد اختلاف میان فلسطینیان و اعمال فشار بر تشکیلات رام‌الله جهت واداشتن آن به از سرگیری مذاکرات سازش است.

این مقام بلندپایه حماس یادآور شد: هدف از این شایعه پراکنی ها ایجاد اختلاف میان ملت فلسطین و تعمیق شکاف و دودستگی داخلی میان این ملت است.

انتهای پیام

کد N803379