سفر رئیس جمهوری اسبق آمریکا به غزه/ کارتر با هینه دیدار می کند

سیاسی

یکی از مقامات جنبش مقاومت فلسطین (حماس) اعلام کرد که جیمی کارتر رییس جمهور اسبق آمریکا روز پنجشنبه و در تلاش برای پایان دادن به اختلافات درونی فلسطینیان، از نوار غزه بازدید خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، احمد یوسف معاون رهبر حماس گفت کارتر ریاست هیاتی را از جمله اعضای کمیته بین المللی وایزمن را برعهده دارد و قرار است با اسماعیل هینه رهبر حماس نیز دیدار کند.

وی افزود محور گفتگوهای اسماعیل هنیه با جیمی کارتر درباره شماری از مسائل مختلف از جمله روابط با رژیم صهیونیستی برای دستیابی به یک آتش بس و همپنین یک قرارداد مبادله زندانیان خواهد بود.

در آگوست 2014، یک آتش بس موقت به جنگ 50 روزه صهیونیست ها علیه غزه پایان داد. در جریان این حملات 2 هزار و 200 فلسطینی که بیشتر آنها زنان و کودکان بودند، به شهادت رسیدند. همچنین از طرف مقابل نیز 73 نفر کشته شدند که صهیونیست ها مدعی شدند تنها 6 نفر از آنها نظامی بوده اند.

جیمی کارتر در سال 2010 و بلافاصله پس از جنگ سه هفته ای صهیونیست ها علیه غزه از این باریکه دیدار کرد. گفتنی است امروز یکشنبه مسئولانی از کمیته بین المللی وایزمن که کارتر قرار است ریاست هیات آنها را در بازدید از غزه برعهده بگیرد، وارد نوار غزه شدند.