ضیافت شام سالانه اوباما با خبرنگاران کاخ سفید

باراک اوباما در ضیافت شام سالانه خود با خبرنگاران کاخ سفید، نامزدهای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آتی و برخی دیگر را به باد استهزا گرفت.

باراک اوباما در ضیافت شام سالانه خود با خبرنگاران کاخ سفید، نامزدهای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آتی و برخی دیگر را به باد استهزا گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به همراه همسرش میشل در مراسمی که از سال 1914 هر ساله در کاخ سفید با حضور خبرنگاران برگزار می‌شود و همراه با شوخی و خنده است، شرکت کرد.

وی در این مراسم برخی از نامزدهای جمهوری خواهان را که می‌خواهند نامزد ریاست جمهوری شوند به سخره گرفت و حتی درباره کمپین ریاست جمهوری هیلاری کلینتون به شوخی گفت: کارزار انتخاباتی نوپای کلینتون همانند بلاتکلیفی طولانی مدت اقتصاد آمریکاست. من دوستی داشتم که سالانه میلیون‌ها دلار درآمد داشت اما الان در ایالات آیوا در یک ون زندگی می‌کند.

اوباما در ادامه همچنین از اقدام جمهوری خواهان برای دعوت از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای سخنرانی در کنگره آمریکا انتقاد کرد و گفت: من آنقدر پیرم که جان بوئنر (رئیس مجلس نمایندگان آمریکا) از نتانیاهو دعوت کرد تا در مراسم تدفین من سخنرانی کند!

وی در ادامه با برخی از خبرنگاران از جمله "سسیلی استرانگ" از سی ان ان و خبرنگار ام اس ان بی سی شوخی کرد اما پس از آن به صورت جدی یادی از "استفان ساتلوف" و "جیمز فولی" خبرنگاران آمریکایی کرد که به دست داعش کشته شدند.

اوباما همچنین درباره "جیسون رضائیان" خبرنگار واشنگتن پست گفت: او هیچ کاری جز نوشتن درباره امیدها و هراس‌های مردم ایران انجام نداده است. من به او گفته‌ام که تا زمانی که او را صحیح و سالم بازنگردانیم لحظه‌ای آرام نخواهیم نشست.

انتهای پیام

کد N802396