نوری مالکی: نیروهای مردمی تمام خاک عراق را از لوث وجود داعش پاک می‌کنند

سیاسی

معاون رئیس جمهور عراق ضمن قدردانی از اقدامات نیروهای مردمی در مقابله با داعش تاکید کرد که این نیروهاتمامی خاک عراق را از چنگال داعش آزاد خواهند کرد.

معاون رئیس جمهور عراق ضمن قدردانی از اقدامات نیروهای مردمی در مقابله با داعش تاکید کرد که این نیروهاتمامی خاک عراق را از چنگال داعش آزاد خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، نوری مالکی، معاون رئیس جمهوری عراق در سخنرانی خود در مراسم بزرگداشت "شهدای مقاومت" در کاخ‌های ریاست جمهوری شهر تکریت گفت: شهدای اسپایکر به طور وحشیانه و از سوی طرف‌هایی کشته شدند که با شعار خونخواهی صدام دست به چنین اقداماتی زدند.

وی افزود: در منطقه‌ای که در آن چنین کشتاری رخ داده باید موزه و نمایشگاهی برپا کنیم. همچنین باید منازل خانواده‌های شهدا در نزدیکی قبر آن‌ها ساخته شود.

مالکی خاطرنشان کرد: داعشی‌ها، طائفه‌گرایان و بعثی‌ها در جنایت‌ها علیه فرزندان ما شرکت کردند برای همین ما باید دست جنایتکاران را هر جا که باشند در موصل، بغداد، الانبار یا حتی خارج از عراق قطع کنیم.

مالکی اقدامات نیروهای مردمی و مواضع آن‌ها در مقابل تروریست‌ها را ستود و آن‌ها را مایه افتخار عراق و عراقی‌ها دانست.

وی افزود: این قهرمانان تمامی موانع را با وجود حمایت کشورهای نفتی از قاتلان، کنار زدند و به زودی وجب به وجب خاک عراق را که داعش، طایفه گرایان و بعثی‌ها اشغال کرده‌اند، آزاد خواهند کرد.

مالکی خاطرنشان کرد: توطئه‌ای برای ورود به بغداد و ناکام گذاشتن روند سیاسی کشور چیده شده بود اما نیروهای مردمی این توطئه‌ها را ناکام گذاشتند.

وی ازکشورهایی که به توطئه چینی علیه عراق می‌پردازند خواست تا به اقدامات خود پایان دهند و تسلیم ارده ملی‌ در عراق شوند.

انتهای پیام

کد N802189