حزب‌الله: حمله عربستان به یمن همان حمله اسرائیل به غزه است

سیاسی

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه راهکار سیاسی راه درست خروج از بحران یمن است، گفت: شکست عربستان در یمن آشکار است و هرچه جنگ طولانی‌تر می‌شود عربستان بیشتر شکست می‌خورد.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه راهکار سیاسی راه درست خروج از بحران یمن است، گفت: شکست عربستان در یمن آشکار است و هرچه جنگ طولانی‌تر می‌شود عربستان بیشتر شکست می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی اعلام کرد: هر کشوری حدود و مرزهایی دارد و این مردم کشورها هستند که نظام سیاسی و طریقه زندگی خود را مشخص می‌کنند حال آن که می‌بینیم عربستان با بهانه حمایت از امنیت خود و در قالب ائتلاف "طوفان قاطع" به تجاوز علیه یمن ادامه می‌دهد. آیا عاقلانه است که مردم یمن کشته شوند؟ عربستان چگونه با کشتن یمنی‌ها از امنیت خود محافظت می‌کند؟ یا چگونه می‌خواهد عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی را که طرد شده به قدرت برگرداند؟

وی افزود: از آنجایی که جنبش انصارالله، ارتش و کمیته‌های مردمی کنترل بیشتر یمن را در دست گرفته‌اند، شهر عدن در کنترل آنهاست و همکاری میان شمال و جنوب یمن وجود دارد ما شاهد شکست سخت عربستان بودیم. هرچه زمان بیشتر می‌گذرد عربستان روز به روز بیشتر شکست می‌خورد.

نعیم قاسم تاکید کرد: حل سیاسی بحران یمن بهترین راهکار برای این کشور است. چه فرقی میان تجاوز اسرائیل به غزه و تجاوز عربستان به یمن وجود دارد و باید بگویم هر دو اینها یک نتیجه مشابه دارند.

نعیم قاسم افزود: شکست عربستان در جنگ یمن کاملا آشکار و واضح است و ظهور و افزایش اقدامات القاعده در پی تجاوز عربستان کم کم آشکار می‌شود اما باید عربستان بداند کسانی که طبل جنگ را می‌کوبند تنها شکست و ناامیدی نصیبشان می‌شود.

وی درخصوص اوضاع داخلی لبنان نیز گفت: کسانی که منتظر انتخاب رئیس‌جمهور آتی با توجه به نتیجه تحولات منطقه‌ای هستند باید بدانند که این مساله بسیار بعید است چراکه تحولات به نفع مساله انتخاب رئیس‌جمهور نیست و تنها گزینه مطرح شده در مقابل لبنانی‌ها این است که با هم توافق کنند.

نعیم قاسم تاکید کرد: ما آشکارا اعلام کردیم که گزینه ما درخصوص مساله ریاست‌جمهوری گزینه لبنانی‌هاست اما ائتلاف "14 مارس" منتظر عربستان هستند و تصمیمشان به دست خودشان نیست برای همین در انتخابات ریاست‌جمهوری کارشکنی می‌کنند و اگر همچنان روی گزینه‌های شکست خورده عربستان حساب بازکنند، مساله خلأ ریاست‌جمهوری طولانی‌تر خواهد شد چراکه دیرزمانی است عربستان در سوریه، منطقه و تمامی پایگاه‌ها حضور دارد.

انتهای پیام

کد N801002