مک کانل از احتمال اصلاح طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای خبر داد

سیاسی

رهبر اکثریت کنگره آمریکا گفت که انتظار دارد هفته آینده بحث شدیدی میان سناتورها در مورد اعمال اصلاحات لازم در طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای ایران انجام خواهد شد.

رهبر اکثریت کنگره آمریکا گفت که انتظار دارد هفته آینده بحث شدیدی میان سناتورها در مورد اعمال اصلاحات لازم در طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای ایران انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری هیل، میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت کنگره آمریکا اظهار کرد: این طرح آماده اعمال تغییرات بیش‌تر در مفاد آن است و کسانی که قصد در بهبود آن دارند می‌توانند از این فرصت استفاده کنند از این رو به نظر می‌رسد هفته آینده یک بحث جدی در مورد این طرح میان سناتورها انجام شود.

طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای ایران که توسط باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی کنگره و بن کاردین دیگر سناتور عضو این کمیته تنظیم شده است به احتمال زیاد هفته آینده به صحن کنگره خواهد رفت.

پس از اعمال تغییراتی در این طرح در راستای رفع نگرانی‌های کاخ سفید، برخی از سناتورهای جمهوریخواه تندرو معتقدند که این طرح به کنگره اختیار لازم را برای لغو توافق با ایران در صورت دستیابی به یک توافق بد را نمی‌دهد.

میچ مک کانل در مورد تغییرات اعمال شده در این طرح نیز گفت: البته هیچ لایحه‌ای کامل نیست؛ سناتورهایی که مثل من خواستار بهبود و تقویت این طرح هستند در جریان روند اعمال اصلاحات لازم این فرصت را در اختیار خواهند داشت.

هری رید، رهبر دموکرات‌های کنگره نیز اظهار کرد: قصد داریم در کوتاه‌ترین فرصت ممکن اصلاحات این طرح را انجام دهیم و آن را به بعد موکل نکنیم.

او ادامه داد: در جلسه اعمال اصلاحات این طرح همه پیشنهاد برای بهبود این طرح و اطمینان از این که تمرکز این طرح تنها بر روی مساله هسته‌ای ایران و نه موضوع دیگری است را بررسی خواهیم کرد.

طرح نظارتی کنگره بر توافق هسته‌ای ایران هفته گذشته و پس از اعمال تغییراتی در مفاد آن برای معرفی به صحن کنگره و رای‌گیری در کمیته روابط خارجی کنگره به تصویب رسید.

انتهای پیام

کد N800398