با حضور گردان‌های واکنش سریع؛

رزمایش ۱۲ هزار نفری بسیجیان در تهران آغاز شد

سیاسی

رزمایش «الی بیت‌المقدس» سپاه تهران بزرگ، با حضور ۱۲ هزار نفر از بسیجیان تهران در پنج محور اصلی عملیاتی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رزمایش بزرگ ۱۲ هزار نفری بسیج از ساعتی قبل با حضور سردار محسن کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ و جمعی از فرماندهان و مسئولان نظامی و امنیتی در پنج محور اصلی و عملیاتی در تهران آغاز شد.

این رزمایش که ۵۲ گردان واکنش سریع بیت‌المقدس سپاه تهران بزرگ در آن حضور دارند، در محورهای عملیاتی شهید سلیمانی، تیپ آل محمد (ص)، امام حسن مجتبی (ع)، شهید زیادیان و شهید انارکی برگزار شده و نیروهای حاضر در آن، طی دو روز به انجام تاکتیک‌ها و برنامه‌های از پیش تعیین شده خواهند پرداخت.

بر اساس این گزارش، رزمایش «الی بیت‌المقدس» بسیجیان تهران بزرگ با هدف حفظ آمادگی و افزایش بنیه دفاعی و رزمی و لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر آمادگی بیش از پیش رزمی، معنوی و دفاعی نیروهای مسلح با شعار «حامیان ولایت» برگزار شده است.

«دفاع موزائیکی، کمین و ضدکمین و عملیات مقابله با هلی برن، جابه‌جایی یگان‌ها و حمل و نقل و استقرار آنها در موضع پدافندی، آموزش عملی در عملیات غافلگیری برای مقابله با دشمن، ایجاد راه‌های مواصلاتی فرعی در صورت اشغال راه‌های اصلی و مسدود بودن آن، عملیات کمین و ضد هلی برن و تمرین اصول پدافند غیرعامل» از جمله برنامه‌هایی است که در کلاس های تئوری اولین روز رزمایش توسط اساتید بیان می‌شود.

سپاه تهران بزرگ با به کارگیری ۵۲ گردان بیت‌المقدس و ارکان ۲۳ گردان امام حسین (ع) در پنج محور در قالب ۲۲ قرارگاه امام هادی (ع) ناحیه ای، این رزمایش بزرگ را در یک نوبت فراخوانی ۲۴ ساعته و رزمایش ۳۶ ساعته برگزار می‌کند.