پلیس فرانسه حملۀ تروریستی به دو کلیسا را خنثی کرد

پلیس فرانسه فردی که قصد انجام حملات تروریستی علیه دو کلیسا در پاریس را داشت را بازداشت کرد.

پلیس فرانسه حملۀ تروریستی به دو کلیسا را خنثی کردپلیس فرانسه فردی که قصد انجام حملات تروریستی علیه دو کلیسا در پاریس را داشت را بازداشت کرد.

 

 

 

 

مقامات فرانسوی از بازداشت یک دانشجوی کامپیوتر بیست و چهار ساله الجزایری به نام سید احمد غلام خبر داده اند که بنا به گفته آنها قصد انجام حملات تروریستی علیه یک یا دو کلیسا را در ویلژوییف واقع در جنوب پاریس داشته است.

بنابر گزارشها، این فرد در حالی که در کنار خیابانی در منطقه سیزدهم پاریس با گلوله زخمی شده بوده، با سرویس کمکهای فوری پزشکی فرانسه تماس گرفته و سپس توسط پلیس بازداشت شده است.

فرانسوا مولن، دادستان پاریس، با اعلام این خبر افزود: "پس از بازرسی از خانه او، سه کلاشینکوف، یک شارژر خالی، سه خشاب خالی، جلیقه ضد گلوله، زره تاکتیکی بدن، بازوبند پلیس، جلیقه زرد پلیس، یک دوربین فیلمبرداری، یک دوربین عکاسی، یک کامپیوتر، یک درایو دیسک سخت، دو هزار یورو پول نقد، تلفن های همراه، سیم کارت و اسنادی به زبان عربی که در آن نام سازمان های تروریستی همچون القاعده و دولت اسلامی ذکر شده پیدا شده است."

این فرد که با فرد دیگری در سوریه نیز در تماس بوده، ممکن است تا شش روز در بازداشت موقت پلیس در بیمارستان محل بستری اش باقی بماند.

او همچنین متهم به قتل یک زن جوان مربی زیبای اندام در صبح روز یکشنبه است.

منبع: یورونیوز

5252

کد N799537