وزیر جنگ اسرائیل: حمله بهترین راه دفاع در مقابل حزب‌الله است

سیاسی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به شهرک نشین‌های صهیونیست اطمینان داد که این رژیم آماده پاسخ به هرگونه چالش امنیتی است که با آن رو در رو شود اما در هر حال بهترین دفاع در برابر حمله حزب الله حمله است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به شهرک نشین‌های صهیونیست اطمینان داد که این رژیم آماده پاسخ به هرگونه چالش امنیتی است که با آن رو در رو شود اما در هر حال بهترین دفاع در برابر حمله حزب الله حمله است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو اسرائیل عنوان داشت: ارتش اسرائیل آماده حمایت لازم از ساکنان و مقابله با سناریوهای موسوم به "جنگ گسترده" است که از جمله‌ی آنها سناریوی اخیری فرماندهی جبهه‌ی داخلی است. بر اساس این سناریو حزب الله در جنگ آتی روزانه هزار موشک به سمت اسرائیل شلیک می‌کند.

یعالون در عین حال تاکید کرد که به نظر او بهترین راه برای دفاع همان حمله به حزب الله است.

وی درخصوص موشک‌های اس 300 که روسیه می‌خواهد در اختیار ایران بگذارد، گفت: اسرائیل برای هر چالشی که با آن مواجه می‌شود، پاسخی دارد که از جمله این چالش‌ها موشک‌های روسی به ایران است. طرف‌های مختلفی پیرامون ما هستند که تمام تلاش خود را برای بر هم زدن زندگی ما می‌کنند و اسرائیل به ارتشی قدرتمند برای مقابله با این تلاش‌ها نیاز دارد.

در همین حال، موشه آرینز، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای در روزنامه عبری زبان هاآرتص درخصوص خطراتی که این رژیم را تهدید می‌کند نوشت: ایران هسته‌ای به ویژه در سایه‌ی توافق هسته‌ای از نظر اسرائیل یک خطر همیشگی است.

وی افزود: این تنها خطر بزرگی نیست که اسرائیل را تهدید می‌کند، چرا که علاوه بر آن، حزب الله 100 هزار موشک دارد که تمامی آنها علیه اسرائیل نشانه‌ می‌روند و حماس نیز هزاران موشک در غزه دارد. همه‌ی این مسائل، ساکنان اسرائیل را در معرض خطر قرار می‌دهد اما کدام‌ یک از این خطرها بزرگ‌تر است؟

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی گفت: هر ساله تهدید موشک‌های حزب الله از ناحیه‌ی عدد، برد و دقت بیشتر می‌شود و با وجود تلاش‌هایی که ظرف چندین سال برای جلوگیری از انتقال سلاح به حزب الله صورت گرفت، اما توانایی آنها برای وارد کردن ضربه‌های سنگین به ساکنان و زیرساخت‌های اسرائیل بیشتر شده است.

انتهای پیام

کد N799438