یک فعال دانشجویی: تعلیق حج عمره نشان از هوشمندی سیاست خارجی ایران داشت

تشکلهای دانشجویی

دبیر جمعیت دانشجویی حامیان عدالت اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: یک بار دیگر سیاست درست و صحیح نظام جمهوری اسلامی ایران در تصمیم تعلیق حج عمره موجب گردید که آل سعود به تکاپو افتاده و از بلندپروازی و هرگونه اقدام خلاف موازین بین‌المللی علیرغم رانت‌های هدیه شده شورای امنیت سازمان ملل در برابر ایران اسلامی زانو بزند.

دبیر جمعیت دانشجویی حامیان عدالت اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: یک بار دیگر سیاست درست و صحیح نظام جمهوری اسلامی ایران در تصمیم تعلیق حج عمره موجب گردید که آل سعود به تکاپو افتاده و از بلندپروازی و هرگونه اقدام خلاف موازین بین‌المللی علیرغم رانت‌های هدیه شده شورای امنیت سازمان ملل در برابر ایران اسلامی زانو بزند.

امین اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،اظهار کرد:وضعیت نظامیان عربستان سعودی پس از آنکه جانشین نیروی زمینی ارتش آن کشور یعنی فهد بن ترکی کشته شد، بسیار بد شده است و اختلافات نظامی بین نیروهای انتظامی عربستان بر سر جانشینی نیروی ارتش این رژیم افتاده است. نظامیان سعودی، تمرکز خود را از دست داده و به ندانم‌کاری افتاده‌اند؛ آن‌ها مقداری منزوی شده‌اند، با اینکه به نیروهای شیعه یمنی امداد نمی‌رسد ولی از موضع خود کوتاه نیامده اند.

وی افزود:احمد العسیری یکی از فرماندهان عملیات حمله به یمن ادعا می کند که ما مردم یمن را هدف حملات قرار ندادیم بلکه ما نظامیان و پایگاه های نظامی یمن را مورد حمله قرار می‌دهیم،که این حرف بسیار خنده داریست. شاید اگر این حرف را زمانی که رسانه ای و دیگر امکانات نبود، خیلی‌ها باور می‌کردند ولی هم اکنون با امکانات رسانه‌ای که در جهان امروز وجود دارد به خصوص تصاویر از این جنایات که در شبکه های مجازی منتشر می شود،اعمال سعودی ها را کاملا نشان می دهد و دروغ فرمانده های سعودی بر جهانیان روشن می کند.

اسدی در ادامه گفت: وقتی که احمد العسیری می‌گوید ما با کودکان و مردم یمن کاری نداریم و هدفمان نظامیان‌اند این سوال مطرح می‌شود که در کدامیک از پایگاه های نظامی در یمن کودکان و زنان سکونت داشته‌اند که تعداد بیشماری از کشته‌شدگان حملات ددمنشانه آل سعود شامل این قشر بی‌دفاع گردیده است، که این خود نشانه ای از حمله نابرابر و سخنان کذب این مقام ارشد نظامی آل سعود است.

وی همچنین بیان کرد: درحالی که انصارالله در جبهه دیگری علیه داعش و القاعده این جرثومه‌های دست‌نشانده که به نام دین درصدد ناامن کردن کشور های اسلامی و اسلام هراسی در دنیا هستند، در حال مبارزه بود، آل سعود با حمله به کشور یمن به شکلی خود را وارد جبهه جلوگیری از نابودی این جرثومه‌های فساد یعنی القاعده و داعش نموده است.آیا اینگونه استنباط نمی شود که بمباران هوایی عربستان به یک زندان که مملو از دستگیرشدگان القاعده‌ای بود تایید و تاکید حمایت از این تروریست‌ها بود؟

این فعال دانشجویی افزود: البته عربستان نقاط ضعفی دارد که یکی از آنها وجود سه منطقه استراتژیک تصفیه آب آشامیدنی می باشد که انصارالله هیچ گاه به خود اجازه انجام این عمل غیر انسانی را نداده است، که این نشان از رعایت موازین شرعیه دین مبین تشیع حکایت دارد و اگر انصارالله چنین عملی را انجام می داد کل کشور عربستان سعودی برای دسترسی به آب شیرین و قابل شرب دچار محدودیت و مشکلات عدیده می گردید که قطعا صدمات این عمل به مردم عربستان زیان سختی وارد می نمود.

اسدی در پایان خاطر نشان کرد: یک بار دیگر سیاست درست و صحیح نظام جمهوری اسلامی ایران در تصمیم تعلیق حج عمره موجب گردید که آل سعود به تکاپو افتاده و از بلند پروازی و هرگونه اقدام خلاف موازین بین المللی علیرغم رانت های هدیه شده شورای امنیت سازمان ملل در برابر ایران اسلامی زانو بزند.

انتهای پیام

کد N798775