واکنش سردار دهقان به ادعاهای واهی وزیر دفاع فرانسه

عربستان,وزير دفاع,فرانسه

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات روز گذشته جان اف لودریان وزیر دفاع فرانسه گفت: انتظار می‌رفت مقامات کشوری که خود را مهد تمدن، دموکراسی و حقوق بشر می‌دانند، به جای طرح اینگونه ادعاهای واهی، تجاوز و کشتار زنان و کودکان یمن را محکوم کرده، به حداقل وظایف انسانی خود در دفاع از مظلوم عمل...

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات روز گذشته جان اف لودریان وزیر دفاع فرانسه گفت: انتظار می‌رفت مقامات کشوری که خود را مهد تمدن، دموکراسی و حقوق بشر می‌دانند، به جای طرح اینگونه ادعاهای واهی، تجاوز و کشتار زنان و کودکان یمن را محکوم کرده، به حداقل وظایف انسانی خود در دفاع از مظلوم عمل می‌کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، سردار سرتیپ حسین دهقان افزود: حمایت آشکار فرانسه از تجاوز وحشیانه به یمن اثبات کننده خوی صهیونیستی و ضد بشری سردمداران رژیمی است که در طول چهار دهه گذشته همواره حامی جنایتکاران جنگی و رژیم‌های مستبد بوده، با خون مردم بی‌گناه و زنان و کودکان مظلوم و بی‌پناه تجارت کرده است.

وی افزود: به نظر می رسد دموکراسی غربی در ذات خود جنایت، خونریزی، تجاوز و چپاول سرمایه‌های مادی و معنوی ملت ها، به ویژه مللی که به دنبال استیفای حقوق حقه خود از دست مستبدین نوکر اجنبی و دولت‌های مستبد و ضد مردمی هستند را به عنوان یک اصل نهادینه کرده است.

وزیر دفاع کشورمان، اظهارات غیر مسئولانه و ادعاهای واهی وزیر دفاع فرانسه که از دلارهای نفتی رژیم متجاوز عربستان سر مست شده است را جلوه‌ای از این حقیقت تلخ تاریخی و رویکرد غیر انسانی ذکر کرد و افزود: به وزیر دفاع فرانسه و سایر سردمداران این کشور توصیه می کنم از عاقبت حمایت خود از رژیم صهیونیستی، صدام و گروه‌های تکفیری – تروریستی درس عبرت گرفته، بیش از این خود را در نزد ملت های منطقه و افکار عمومی جهان منفور و بی‌آبرو نکنند.

گفتنی است جان اف لودریان وزیر دفاع فرانسه در سفر اخیر خود به لبنان از پادشاهی سعودی برای خرید سخاوتمندانه سلاح از این کشور و تجاوز سعودی‌ها علیه ملت مظلوم یمن و کشتار وحشیانه این ملت بی‌گناه در سه هفته گذشته که به کشته و زخمی شدن چند هزار یمنی به ویژه کودکان و زنان منجر شده است، حمایت کرده، موارد کذبی را به جمهوری اسلامی ایران نسبت داده است.

انتهای پیام

کد N798494