سفیر ترکیه در اردن: نه جنبش انصار الله داعش است و نه یمن، سوریه

ایرنا نوشت:

سدات اونال سفیر ترکیه در اردن گفت: کشورش خواهان حل سیاسی یمن است وبا بررسی همه جانبه بحران یمن، به درک این مهم که یمن با سوریه فرق دارد وجنبش انصار الله مانند داعش نیست پی برده است.

به گزارش شبکه خبری یمنی الخبر وی افزود: مردم کشورهای عربی که شاهد بیداری اسلامی بودند گزینه های خود شامل آزادی ،دمکراسی وزندگی با کرامت را از طریق یک حزب مشخص کردند بدون اینکه نمایندگان مجلس را در تصمیم گیری خود مشارکت دهند.

وی این مطالب را روز گذشته در نشست تحلیل مشکلات امنیتی خاورمیانه در دانشکده مطالعات بین المللی امیر حسین بن عبدالله در دانشگاه اردن عنوان کرد.

در این نشست بین المللی که باهمکاری دانشگاه اردن ودانشگاه دانمارک برگزارشد 15 محقق از کشورهای عربی ،اروپایی وآمریکا شرکت داشتند.

شرکت کنندگان در این نشست با حضور 30 دانشجوی اردنی ودانمارکی از دانشجویان مطالعات عالی نقش همه طرف های غیر عربی وغیر دولتی در اوضاع امنیتی خاورمیانه را مورد بررسی قرار دادند .

این نشست مسائل امنیتی عراق، سوریه ، یمن ونقش گروههای تروریستی در آن را نیز مورد بحث وبررسی قرار داد. عربستان با همراهی 9 کشور عربی و آمریکا از ششم فروردین حملات هوایی و دریایی خود را به تاسیسات زیربنایی و خدماتی مردم یمن در حمایت از منصورهادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور آغاز کردند که تاکنون صدها کشته و چندین هزار نفر نیز زخمی برجای گذاشته که در میان آنها صدها زن و کودک بی گناه به خاک و خون کشیده شده اند.

عربستان همچنین از ارسال هر نوع کمک غذایی و دارویی به مجروحان و مردم محاصره شده یمن جلوگیری می کند که این امر اعتراض نهادهای بین المللی را به همراه داشته است.

52261

کد N797615