نماینده سنندج درخواست کرد؛

با معلمینی که در تحصن‌ها شرکت داشتند برخورد سلبی نشود

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحصن‌های اخیر معلمان، گفت: اخیراً شاهد رفتارهای مدنی فرهنگیان بودیم. این پیام‌ها از سوی دلسوزی بوده است. امیدوارم برخورد سلبی با ‌آنها نشود و در آینده محدودیتی برای این افراد به وجود نیاید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سالار مرادی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس به وضعیت نامناسب معیشتی فرهنگیان نیز پرداخت و علی‌رغم تذکرات و پیگیری‌های قبلی هنوز مطالبات آنها پرداخته نشده. با توجه به نقش آموزش و پرورش در توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور امید است که مسئولین این موارد را به صورت جدی به عنوان دغدغه‌های فرهنگیان در سراسر کشور مورد بررسی قرار دهند.

او در ادامه درخواست پرداخت حقوق و دستمزدهای فرهنگیان هماهنگ با سایر کارکنان دولت، ساخت مراکز اقامتی ویژه فرهنگیان و در شأن آنها در سراسر کشور، نظارت بر صندوق فرهنگیان و بسترسازی برای مشارکت تشکل‌های مستقل فرهنگیان در آموزش و تدوین کتب درسی را مطرح کرد.

استانداردسازی فضاهای آموزشی به ویگه در مناطق محروم و حاشیه شهرها، تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و استخدام پیش‌دبستانی‌ها، پرداخت حقوق بازنشستگان و معوقات فرهنگیان و استفاده از ظرفیت فرهنگیانی که مدرک دکترا دارند از دیگر مواردی بود که این نماینده مجلس برشمرد.

به گزارش ایسنا، مرادی در بخش دیگری از نطق خود ضمن حمایت و تشکر از تیم مذاکره کننده ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد پیروزی عزتمندانه و مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در بهره‌برداری بی‌ قید و شرط از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای باشیم.

او حمله عربستان به یمن را محکوم کرد و آن را مصداق بارز مداخله مستقیم در امور داخلی یک کشور مستقل خواند و ابراز امیدواری کرد که هرچه سریع‌تر آتش فتنه در کشورهای اسلامی منطقه خاموش شود.

نماینده مردم سنندج در ادامه با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه‌اش، گفت: نخستین دغدغه مردم کردستان تأمین آب کشاورزی و شرب و واژگونی کامیون‌های حامل مواد آلاینده در دریاچه سد وحدت یا قشلاق سنندج است. اما متأسفانه هنوز مردم کردستان از حق شرعی خود در بهره‌مندی از منابع عظیم آب بی‌بهره ‌اند.

او هشدار داد: چنانچه اقدامی سریع و فوری در جهت رفع این مسأله و اختصاص اعتبار لازم صورت نگیرد بحران آب زندگی شهری و روستایی و محیط زیست استان کردستان را به مخاطره خواهد انداخت.

مرادی با یادآوری سفر مقام معظم رهبری به کردستان، گفت: ایشان کردستان را یک استان فرهنگی نامیدند اما متأسفانه در دولت تدبیر و امید مدیرکل حوزه فرهنگ و ارشاد حذف شده و از استان دیگری مدیرکل بومی که شناختی نسبت به ارزش‌ها و آداب استان کردستان ندارد منصوب شده است.

او اضافه کرد: ایشان به جای توجه به مطالبات و رفع مشکلات مدیری از یک استان دیگر برای شهرستان آورده. آیا در کردستان قحط‌الرجال است و مدیر نداشتیم که ایشان از یک استان دیگر مدیر آورده؟

مرادی به وزیر کشور نیز تذکر داد: در زمان معرفی استاندار کردستان وعده دادید از آب و باد و خاک استان کردستان ثروت خواهید ساخت. اما شاخص‌های توسعه کردستان هنوز تغییر نکرده است. آیا برای کاهش آمار بیکاری جوانان تحصیل‌کرده اقدامی صورت گرفته است؟

انتهای پیام

کد N797509