پنتاگون تاکید کرد:

ناوهای آمریکایی با هدف مقابله با ایران به خلیج عدن اعزام نشده‌اند

سیاسی

سخنگوی پنتاگون در اظهاراتی قویا اقدام به تکذیب این خبر کرد که دلیل اصلی اعزام دو ناو آمریکایی به خلیج عدن مقابله با کشتی های ایرانی بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ای بی سی نیوز، سرهنگ «استیو وارن» در رابطه با اعزام دو ناو دیگر آمریکایی به خلیج عدن گفت: مقامات آمریکایی از نزدیک رفت و آمدهای دریایی در منطقه خلیج عدن را رصد می کنند اما من این موضوع را تکذیب می کنم که حرکت این دو ناو به سمت خلیج عدن برای مقابله با ایران بوده است.

اقدام آمریکا در اعزام ناوهای جدید به خلیج عدن پس از اعلام ایران مبنی اعزام ناوگان جدید به منطقه انجام می شود. 

برخی از رسانه های غربی با فرافکنی درباره این اقدام ایران مدعی شده بودند که برخی از ناوهای اعزام شده از سوی ایران حامل تسلیحات برای حوثی های یمن هستند. 

در همین رابطه «برنادت میهان» سخنگوی شورای امنیت ملی امریکا نیز اعلام کرد که ایران نفوذ و کنترل چندانی بر حوثی های یمن ندارد اما ما در حال ارزیابی این اتهام هستیم.

به گزارش مهر، همزمان با انتشار خبر اعزام ناوهای آمریکایی به خلیج عدن روزنامه هافینگتون پست نیز از بدست آمدن مدارکی جدید خبر داد که نشان می دهد آنگونه که جنگ طلبان ادعا می کنند ایران در پس تحولات یمن نیست.

این روزنامه نوشته است: شاید اغلب کارشناسان گمان کنند که حوثی های یمن گروهی هستند که از جانب ایران حمایت شده و دستورات تهران را به اجرا گذاشته و وارد یک جنگ نیابتی شده اند اما مدارک جدیدی بدست آمده که نشان می دهد ایران ارتباط چندانی با حوثی های یمن ندارد.