۰
رحیم پور در نشست وزرای خارجه آسیا و آفریقا تأکید کرد؛

تروریسم و افراط گرایی تهدید عمده برای استقرار صلح و امنیت در جهان

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه از تروریسم و افراط گرایی بعنوان تهدیدی عمده برای استقرار صلح و امنیت در جهان و بویژه در قاره آسیا و آفریقا یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در آستانه برگزاری کنفرانس سران آسیا و آفریقا در اندونزی، نشست وزرای کشورهای آسیایی و آفریقایی از صبح دوشنبه و با سخنرانی  مرسودی، وزیر امور خارجه اندونزی در سالن اجلاس سران جاکارتا شروع به کار کرد.

این نشست که به مناسبت شصتمین سالگرد کنفرانس بین قاره ای باندونگ برای «همبستگی آسیا و آفریقا»  برگزار می شود با استقبال مناسبی از سوی ۱۳۰ کشور آسیایی و آفریقایی روبرو شده است.

در نشست وزراء که با حضور وزرای امور خارجه کشورهای آسیایی و آفریقایی برگزار شد، ابراهیم رحیم پور، معاون وزیر امور خارجه و رییس هیات کشورمان، ضمن تمجید از نقش اندونزی در برگزاری این ابتکار، به چالش های پیش روی کشورهای آسیایی و آفریقایی اشاره و فقر و بی عدالتی، تاثیرات منفی بحران اقتصادی جهان و بی توجهی کشورهای توسعه یافته به خواست و اراده کشورهای در حال توسعه در اتخاذ تصمیمات موثر جهانی را از جمله این چالش ها برشمرد.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه همچنین از تروریسم و افراط گرایی بعنوان تهدیدی عمده برای استقرار صلح و امنیت در جهان و بویژه در قاره آسیا و آفریقا یاد کرد که در پی مشوه کردن نام و حقیقت اسلام  است و بر ضرورت همکاری بیشتر کشورها و ترویج روح بردباری، تکثرگرایی، سعه صدر و احترام به عقاید و دیدگاه های متنوع تاکید کرد.

کنفرانس سران آسیا و آفریقا که با عنوان «پیشبرد همکاری های جنوب-جنوب» در جاکارتا برگزار می شود با نشست سران و روسای کشورهای این دو قاره و نهایی کردن ۳ بیانیه در مورد «توسعه همکاری های جنوب-جنوب»، «مشارکت جدید استراتژیک آسیا و آفریقا»  و «همبستگی با فلسطین»  به پایان خواهد رسید.

حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان و رییس جنبش عدم تعهد هم سخنران ویژه این اجلاس در روز نخست خواهد بود.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.