دیدار وزیر صنایع جمهوری آذربایجان با سردار دهقان در باکو

جمال یاور اوف وزیر صنایع دفاعی آذربایجان با سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که در باکو به سر می‌برد دیدار و پیرامون توسعه همکاری‌های دفاعی میان دو کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در این دیدار سردار دهقان اظهار داشت مزیت های بسیار خوبی برای توسعه و گسترش بیش از پیش همکاری های میان دو کشور وجود دارد که باید طرفین در راستای ارتقاء توان دفاعی و فناورانه خود از آن بهره‌برداری کنند.

سردار دهقان گفت : ما آذربایجان را کشوری مستقل، پیشرفته و با اقتدار می‌خواهیم و به حمدالله این روند در این کشور مشهود است.

وی با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوان وزارت دفاع کشورمان در حوزه‌های مختلف بر سرعت دادن به روند همکاری های میان ایران و آذربایجان تاکید کرد.

سردار دهقان با تشریح توانمندی‌های صنایع و شرکت‌های وزارت دفاع کشورمان خاطرنشان کرد: تنوع بخشی به همکاری‌های فی مابین موجبات تقویت اعتماد بیشتر و زمینه همکاری های تکمیلی بالاتر در مسائل دو جانبه منطقه‌ای و بین المللی را فراهم می‌کند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با دعوت از وزیر صنایع دفاعی جمهوری آذربایجان برای سفر به تهران گفت: تبادل تجربیات صنایع دفاعی دو کشور می تواند سطوح همکاری های فنی نظامی را ارتقاء بخشد.

در این دیدار نیز وزیر صنایع دفاعی آذربایجان طی سخنانی از کشور آذربایجان و ایران به عنوان دو کشور دوست و برادر یاد کرد و گفت : حافظه تاریخی ملت آذربایجان هیچ گاه ایران را به عنوان اولین کشوری که استقلال آذربایجان را به رسمیت شناخت فراموش نمی‌کند.

وی گفت آذربایجان به سرعت در حال پیشرفت است و تداوم و تسریع آن نیازمند همکاری با کشورهای مختلف بویژه همسایگان است.

وزیر صنایع دفاعی آذربایجان با اشاره به سفر قبلی خود به ایران و امضای یک پروتکل همکاری گفت : تداوم این همکاری‌ها به نفع منافع دو کشور، تقویت کننده قدرت دفاعی و موجب آرامش و گسترش امنیت و ثبات در منطقه است.

وی ابراز امیدواری کرد سفر سردار دهقان به باکو منجر به افزایش سطح همکاری های دو کشور در زمینه های دفاعی، نظامی و فنی گردد.

انتهای پیام

کد N797050