واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی درباره خبر واردات موشک از کره شمالی: نیازی نداریم/ دانش ما بومی است

موشک‌ اس 300,کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

باشگاه خبرنگاران نوشت:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران نیازی به وارد کردن قطعات موشکی از هیچ کشوری را ندارد و مطرح شدن این موضوع کذب محض است.

محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات اخیر "ژنرال مارتین دمپسی" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مبنی بر "احتمال حمله نظامی به ایران با فرض تحویل سامانه اس 300 به این کشور" گفت: این‌ها ژست سیاسی و نظامی مقامات آمریکایی است.

او ادامه داد: آمریکا مطمئناً دست به بی عقلی نمی‌زند و توانایی نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران بسیار بالاست.


عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توان بازدارندگی بسیار بالای نیروهای مسلح ایران یادآور شد: پایگاه‌‎های نظامی ایالات متحده آمریکا در منطقه غرب آسیا در تیررس آتش سنگین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.


آصفری گفت: آمریکا جرات اقدام نظامی نداشته و اگر دست به چنین اقدامی بزند تمام پایگاه‌های این کشور و رژیم صهیونیستی در تیررس نیروهای مسلح ایران است.

اودرباره مطلب پایگاه اینترنتی "واشنگتن فری بیکن" مبنی بر این که "در طی مذاکرات هسته‌ای کره شمالی چندین محموله موشکی به ایران ارسال کرده و این‌ها با سیستم‌های موشک‌های دوربرد ایران قابل استفاده است"، گفت: این موضوع کذب محض است و صحت ندارد.


او یادآور شد: توان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران کاملاً بومی بوده و نیاز به واردات از هیچ کشوری را ندارد و این موضوع به هیچ عنوان صحیح نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این که هیچ گونه وابستگی به هیچ کشوری نداشته و نداریم یادآور شد: ایران نیازی به وارد کردن قطعات موشکی از هیچ کشوری را ندارد.
او در پایان با اشاره به توان بومی نیروهای مسلح کشورمان گفت: ارتباطات ما در این زمینه بسیار شفاف بوده همچنان که زمانی که بحث سامانه "اس 300 " مطرح شد این موضوع رسانه‌ای شد و ما در این زمینه نیاز به هیچ کشوری نداریم.

پایگاه اینترنتی واشنگتن فری بیکن در مطلبی مدعی شد، به گفته مقامات اطلاعاتی آمریکا کره شمالی در طی مذاکرات هسته‌ای چندین محموله قطعات موشکی به ایران ارسال کرده است که به نظر می رسد این اقدام با تحریم های سازمان ملل تناقض داشته است.

مقامات آگاه از گزارش‌های اطلاعاتی، که نخواستند نامشان فاش شود مدعی شدند از ماه سپتامبر سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا بیش از دو محموله قطعات موشکی را هنگام انتقال از کره شمالی به ایران زیر نظر گرفتند.

جزئیات این محموله‌های تسلیحاتی در جلسات روزانه اطلاعاتی اوباما رئیس جمهور آمریکا مطرح شد و مقامات اطلاعاتی درباره واگذاری این محموله به ایران و مخفی کردن آن از سازمان ملل که مسئول نظارت و کنترل اجرای تحریم‌هاست ارائه دادند

 


23231

 

کد N796281