حزب‌الله: مشکل عربستان با ما این است که خرید و فروش نمی‌شویم/ ریاض از نصرالله وحشت دارد

سیاسی

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان تاکید کرد که حملات عربستان علیه یمن از چهره واقعی تکفیری‌های عربستانی و آمریکایی که ملت یمن و مدارس را هدف خود قرار داده‌اند، پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت اینترنتی النشره، نبیل قاووق، معاون شورای اجرایی حزب‌الله لبنان گفت: حمله به یمن چهره واقعی تکفیری‌هایی که این کشور را هدف خود قرار داده‌اند آشکار کرد و در مقرهای متعلق به تکفیری‌ها اسلحه و اموالی که متعلق به عربستان بود، کشف شد.

هواپیماهای عربستانی برای کمک به تکفیری‌ها برای آنها سلاح فرستادند و جنگنده‌های عربستانی برای جلوگیری از پیشروی‌های ملت یمن و حمایت از مواضع تکفیری‌ها، ارتش یمن را هدف قرار دادند. امری که نشان‌دهنده دست داشتن عربستان در فضاحت‌های رخ داده و حمایت از گروه‌های تروریستی همچون داعش است.

نبیل قاووق تصریح کرد: جنایات رخ داده توسط نظام عربستان در یمن حتی از جنایات اسرائیل در حق مردم فلسطین هم بیشتر است. این جنایات علیه مردم یمن توسط کشوری رخ داده که خود را کشور خیرخواه و عدالت‌محور می‌خواند.

وی افزود: آنچه که در واقع اتفاق افتاده نشان می‌دهد که عربستان دشمن ملت یمن است و هدف عربستان از حمله و تجاوز به یمن همان اهدافی است که به خاطر آن آتش فتنه در عراق و سوریه شعله‌ور شده است و تمام اینها به این معناست که عربستان در پی هدف قرار دادن هویت و جایگاه کشورهای عربی است تا از این طریق بتواند دایره سلطه خود را در منطقه گسترش دهد.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: کسانی که حمله به یمن را ترتیب دادند، نسبت به موضع حزب‌الله در این باره و در محاسبات خود مرتکب اشتباه شدند و گمان کردند که ما مقابل این حملات سکوت می‌کنیم. آنها متوجه این نشدند که ما از این تهدیدات نمی‌ترسیم.

وی افزود: عربستان شاید بتواند از طریق ثروت خود کشورهای دیگر، شورای امنیت، روسا، بزرگان و وزیران این کشورها را بخرد، اما نمی‌تواند باعث سکوت حزب‌الله شود و شاید بتواند با پول خود سران و شخصیت‌های دیگر کشورهای عربی را تهدید کند اما هرگز نمی‌تواند حزب‌الله و مقاومت را تهدید کند. مشکل عربستان با ما این است که ما به آسانی خرید و فروش نمی‌شویم و از این تهدیدات باکی نداریم. در واقع آنان از نقش و جایگاه حزب‌الله در معادلات منطقه هراس دارند و بیش از همه چیز از سخنان و اقدامات ناگهانی سیدحسن نصرالله، رهبر مقاومت وحشت دارند.

نبیل قاووق تاکید کرد: حزب‌الله همواره مقابل عربستان و آمریکا که به یمن حمله کرده‌اند، فریاد مقاومت سر می‌دهد و از کرامت و شهامت جهان عرب حمایت می‌کند و در راه خدا و دفاع از دین فریاد دادخواهی سر می‌دهد.

وی با بیان اینکه کجاست آن رسالت تاریخی، عربی و اسلامی گفت: جنایتکاران و مزدوران در نشست شرم‌الشیخ (نشست رهبران اتحادیه عرب) جمع شدند تا اینکه اراده و موضع واقعی کشورهای عربی را از آنها سلب کنند، اما سخنان سیدحسن نصرالله، رهبر مقاومت حقیقت شرافت و آزادگی ملت عرب را بر تمام جهان آشکار کرد چراکه ملت عرب مقابل دشمن زورگو و ستمگر شجاع است و از هیچ چیز نمی‌ترسد.

انتهای پیام

کد N796108