دیدار دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق با امیرعبداللهیان

سیاسی

محمد فرج احمد عزیز با معاون وزیر خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در دیدار محمد فرج احمد عزیز دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان، تحولات عراق و مسائل منطقه ای مورد تبادل نظر قرار گرفت.

حسین امیر عبداللهیان در این ملاقات ضمن تاکید بر اهمیت مناسبات جمهوری اسلامی ایران با عراق، بر استمرار حمایت همه جانبه کشورمان از دولت و ملت عراق در روند مبارزه علیه تروریسم تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت ثبات و امنیت در عراق، وحدت و انسجام ملی را عاملی کلیدی در عبور این کشور از شرایط حساس کنونی ارزیابی کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به مناسبات خوب و دوستانه جمهوری اسلامی ایران با همه اقوام و مذاهب عراق، افزود سیاست اصولی ایران در عراق، حمایت از وحدت و تمامیت ارضی این کشور، حسن همجواری و کمک به تحکیم ثبات و امنیت آن است، فلذا همانگونه که در مقابله با تروریسم و داعش در عراق، به کمک دولت مرکزی این کشور پرداخت، پس از درخواست مقام های اقلیم کردستان عراق، با همان سرعت به یاری مردم این کشور شتافت و با همین رویکرد نسبت به اهل سنت، مسیحیان، ایزدی ها و سایر اقوام و مذاهب این کشور عمل می کند.

امیر عبداللهیان ضمن استقبال از پیشنهاد طرف کرد مبنی بر استمرار مشورتها و تبادل نظر در خصوص مسائل جهان اسلام، اظهار آمادگی کرد که این گفتگوها در سطوح مختلف ادامه یابد.

دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق ضمن تجلیل از نقش کلیدی جمهوری اسلامی ایران در منطقه، از حمایت های موثر، سریع و به موقع ایران از اربیل و بغداد در مقابله با تروریست های داعش تشکر کرد.

وی با اشاره به شرایط پیچیده عراق، بر لزوم تقویت گفتگوی ملی، تفاهم و همکاری میان همه اقوام و طوایف عراق برای عبور از شرایط سخت جاری بویژه در مبارزه علیه تروریسم تاکید نمود.

محمد فرج با اشاره به اهمیت همکاری عراق با جمهوری اسلامی ایران، افزود امنیت عراق و ایران پیوند ناگسستنی دارد، فلذا دو کشور می بایست با استفاده از پیوندهای تاریخی، دینی و فرهنگی برای تحکیم ثبات و امنیت در منطقه بکوشند. وی همچنین با اشاره به توانمندی های حزب اتحاد اسلامی، بر آمادگی این حزب برای پیگیری ابتکار عمل های مشترک سیاسی با جمهوری اسلامی ایران متناسب با منافع جهان اسلام تاکید کرد.