۰
گفتگو با نماینده پارلمان و عضو شورای عالی صلح افغانستان؛

رهبران طالبان تاکنون آمادگی خودرابرای مذاکرات صلح اعلام نکرده‌اند

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده پارلمان و عضو شورای عالی صلح افغانستان در خصوص مذاکرات صلح گفت: هنوز رهبری طالبان برای آغاز مذاکرات اعلام آمادگی نکرده است و ما امیدواریم این اتفاق هرچه زودتر بیفتد و گفتگوهای صلح پیگیری شود.

محمد اکبری، نماینده مردم بامیان در پارلمان افغانستان و عضو شورای عالی صلح در گفتگو با خبرنگار مهر در کابل گفت: رهبران طالبان تا کنون آمادگی خود را برای آغاز مذاکرات صلح اعلام نکرده اند.

وی در خصوص روند مذاکره دولت افغانستان با گروه طالبان گفت: رئیس جهمور جدید تلاش های زیادی در این زمینه انجام داده و گفتگوهای موثری با کشورهای همسایه داشته است. خصوصا کشورهای پاکستان، عربستان سعودی، چین و ترکیه که رئیس جمهور طی سفرهایی، از نزدیک با مقامات این کشورها گفتگو کرده است و آنها نیز برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان اعلام آمادگی کرده اند.

نماینده پارلمان افغانستان و عضو شورای عالی صلح در ادامه افزود: هنوز رهبری طالبان برای آغاز مذاکرات اعلام آمادگی نکرده است و ما امیدواریم این اتفاق هرچه زودتر بیفتد و گفتگوهای صلح پیگیری شود.

وی با بیان اینکه مردم افغانستان خواهان صلح و ثبات هستند و در این راه تلاش می کنند، به تغییر رویکرد پاکستان اشاره کرد و گفت: پاکستان همکاری های خوبی برای آغاز گفتگوهای صلح داشته است.

این عضو شورای عالی صلح از طالبان افغانستان خواست تا موارد مورد نظرشان را از طریق گفتگو و مذاکره بیان کنند نه جنگ و خونریزی. وی ابراز امیدواری کرد در صورت اعلام آمادگی طالبان برای مذاکره، گفتگوهای صلح هرچه زودتر انجام خواهد شد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.