با دعوت رسمی رئیس جمهور؛

اشرف غنی فردا به تهران می آید

سیاسی

رییس‌جمهور افغانستان فردا در راس یک هیات عالی رتبه وارد تهران می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ،  محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان فردا در راس هیات عالی رتبه در سفری دو روزه به تهران می آید.

این سفر که به دعوت حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان انجام می شود پنج نفر از اعضای دولت افغانستان اشرف غنی را همراهی می‌کنند.

قرار است اشرف غنی و هیئت عالی رتبه همراه وی در جریان این سفر دو روزه با مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران پیرامون راههای توسعه و تقویت همکاریهای دو جانبه و نیز تحولات منطقه ای و بین المللی گفت و گو و تبادل نظر داشته باشند.

بنابراین گزارش، معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه در خصوص این سفر گفته است: اشرف غنی رئیس جمهور جدید افغانستان که سفرهایی به کشورهای همسایه و منطقه انجام داده است فردا به منظور سفری دو روزه به تهران می‌آید.

رحیم پور گفت: ما این رسالت را برای خود قائلیم که به دولت افغانستان کمک کنیم، از این نظر دیدار آقای اشرف غنی با آقای روحانی رئیس جمهور و چند نفر دیگر از مقامات کشورمان پیش بینی شده است که به‌زودی نهایی می‌شود.

وی افزود: آقای اشرف غنی صبح فردا وارد تهران می شود و از پس فردا جلساتی با موضوعات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برگزار خواهد شد.

معاون وزیر امور خارجه همچنین درباره سطح همکاری‌های ایران و افغانستان اظهار داشت: با توجه به موقعیت خاص افغانستان، خروج نیروهای خارجی از این کشور تغییر آقای کرزی و آمدن آقای اشرف غنی رویدادهای مهمی در این کشور محسوب می‌شود.

رحیم پور گفت: تحولات در منطقه خاورمیانه به‌ویژه رویدادهای یمن ایجاب می‌کند که با دولت جدید این کشور همکاری‌های دوجانبه داشته باشیم و مسائل امنیتی منطقه را مد نظر قرار دهیم زیرا افغانستان در این زمینه تأثیرگذار است.