دو پیروزی جدید برای ملت فلسطین در عرصه جهانی

همزمان با روز اسیر دو پیروزی جدید برای مردم فلسطین در عرصه بین المللی رقم خورد. اول تصمیم حزب کارگر نروژ برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین و دوم لغو قراردادهای شرکت امنیتی “G4S” از سوی شرکت‌های آفریقای جنوبی به دلیل همکاری با اداره زندان‌های اسرائیل.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه القدس العربی، دولت فعلی نروژ، کشور فلسطین را به رسمیت نمی‌شناسد و حزب کارگر این کشور اعلام کرده به محض پیروزی در انتخابات، کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

در بیانیه کنگره این حزب با اشاره به موضع دولت نروژ در قبال فلسطین آمده است، حزب کارگر حق مردم فلسطین برای تشکیل کشور مستقل در صورت دستیابی به توافقنامه صلح تایید می‌کند. از آنجایی که ا سرائیل توافقنامه صلح را رد، در روند مذاکرات مانع تراشی می‌کند و به ساخت شهرک‌ها ادامه می‌دهد، بنابراین حزب کارگر حق مردم فلسطین برای تشکیل کشور مستقل را به رسمیت شناخته و از دولت نروژ می خواهد فورا پارلمان کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

رای گیری‌ها نشان می‌دهد در صورت اجرای انتخابات، حزبکارگر 70 درصد آرا را از آن خود می‌کند.

از طرف دیگر جنبش تحریم "اسرائیل" و لغو سرمایه‌گذاری‌ها (BDS) در آفریقای جنوبی از لغو قراردادهای امنیتی بیست شرکت داخلی این کشور با شرکت بین‌المللی “G4S” در اعتراض به ارائه خدمات امنیتی این شرکت به بازداشتگاه‌ها و زندان‌های اسرائیل خبر داد.

این جنبش در نشستی ویژه با سفارت فلسطین در آفریقای جنوبی اعلام کرد: این گام در آستانه مناسبت روز اسیر فلسطینی و در سایه افزایش اقدامات اسرائیل در حق اسیران و زندانیان فلسطینی برداشته شده است.

این جنبش افزود: G4S از سال 2007 به فراخوان‌های اخلاقی مکرر مبنی بر توقف تجهیز زندان‌های اسرائیل با تکنولوژی‌های جدید امنیتی اهمیتی نداده است.

انتهای پیام

کد N794195