این خبر تکمیل می‌شود

سید حسن نصر الله:داعش و وهابیت خطرناک‌ترین تهدید برای مکه مکرمه و مدینه منوره هستند

سیاسی

سید حسن نصر الله با اعلام همبستگی و حمایت کامل مقاومت لبنان از ملت یمن در رویارویی با حملات «آمریکایی – عربستانی» تاکید کرد: برخلاف القای رسانه های سعودی، جنگ در یمن جنگ شیعه و سنی نیست، بلکه حمله عربستان به ملت بی‌دفاع یمن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سید حسن نصر الله، دبیر کل حزب الله لبنان، در مراسمی تحت عنوان «هبستگی و وفا با ملت یمن» که برای نشان دادن حمایت مقاومت لبنان از مردم یمن برگزار شده بود، حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن را به شدت محکوم کرد و گفت: هیچ چیز نمی تواند ما را از اعلام موضع خود در دفاع از ملت مظلوم یمن در برابر حملات آمریکایی-عربستانی باز دارد. این وظیفه اخلاقی، دینی و انسانی ماست که از این ملت بی‌دفاع حمایت کنیم.

دبیر کل حزب الله با اشاره به اینکه تهدیدها، مقاومت را از محکوم کردن تجاوز عربستان به یمن و حمایت از مردم مبارز این کشور بازنخواهد داشت تأکید کرد: عربستان ادعا می کند که به نمایندگی از اعراب به یمن حمله می کند، ولی آیا واقعا ملت های عرب به سعودی ها این اجازه را داده‌اند؟

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: مردم یمن نیازی به ثابت کردن عرب و مسلمان بودن خود ندارند، بلکه طرفی که به یمن تجاوز می کند باید عرب و مسلمان بودن خود را ثابت کند. زیرا مردم یمن عاشق پیامبر اسلام (ص) و زیارت خانه خدا هستند و ادعای اینکه یمنی‌ها تهدیدی برای مکه مکرمه و مدینه منوره محسوب می شوند، واهی و در راستای منحرف کردن افکار عمومی است.

سید حسن نصر الله تصریح کرد: ادعای تهدید بودن مردم یمن برای مقدسات مسلمانان در حجاز در حالی مطرح می شود که داعش و وهابیت عربستان خطرناک ترین تهدید برای مکه مکرمه و مدینه منوره هستند.

وی افزود: آل سعود اماکن مذهبی عربستان را تخریب کردند و می‌خواستند در سال 1926 قبر پیامبر اکرم (ص) را تخریب کنند که اعتراض های الازهر مصر و مسلمانان مانع تخریب قبر شریف ایشان شد.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد که سعودی‌ها یقینا در تجاوز خود به یمن شکست خواهند خورد و گفت: ملت یمن هنوز اقدامی برای پاسخ دادن به حملات عربستان انجام نداده‌اند و پاسخ آنها تاکنون فقط صبر بوده است. عربستان در حمله هوایی شکست خورده و برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارد نیروهای زمینی خود را به یمن بفرستد و آنجاست که ما می‌بینیم این نیروها چه در چنته دارند.

ادامه دارد....

کد N793348