عفو بین‌الملل در پیامی به آل خلیفه: انتقاد از شما جرم نیست

سیاسی

عفو بین‌الملل در پیامی خطاب به حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین از وی خواست همه زندانیان را که تنها به دلیل انتقادات مسالمت آمیز خود از رژیم آل خلیفه در بازداشت به سر می‌برند، آزاد سازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری مرآة البحرین، عفو بین‌الملل در پیام خود خطاب به رژیم آل خلیفه، لغو اتهامات همه کسانی که به دلیل نظرات و انتقادات خود محاکمه می‌شوند از جمله انتقاد از دخالت کشورهای بیگانه، انتقاد از حاکمیت و نهادهای ملی را خواستار شد.

این سازمان اعلام کرد: زینب خواجه، فعال بحرینی به جرم پاره کردن عکس پادشاه به سه سال زندان محکوم شده است و همچنین نبیل رجب، دیگر فعال بحرینی در ژانویه گذشته به اتهام اهانت به وزارت کشور و وزارت دفاع بحرین در توییتر به شش ماه حبس محکوم شد و او در حال حاضر به دلیل اتهامی دیگر تحت بازجویی است.

در این پیام به حکم یک سال زندان برای فرزند یکی از زندانیان بحرینی به جرم خواندن شعری که توهین به شخص پادشاه تلقی شده نیز اشاره شده است.

دراین پیام لیستی طولانی از ده‌ها زندانی سیاسی بحرین آمده است که از سال 2011 به دلیل انتقادات مسالمت‌آمیز خود در زندان‌های رژیم آل خلیفه به سر می‌برند.

در این گزارش آمده است: در سال 2015 بر شدت سرکوب مخالفان رژیم آل خلیفه از جمله فعالان و چهره‌های برجسته سیاسی افزوده شده و تمامی مخالفان دولت هر روز هدف نیروهای آل خلیفه قرار می‌گیرند.

عفو بین‌الملل در این گزارش با تاکید بر اینکه کشف حقیقت در بحرین تا زمانی که سرکوب مخالفان و آزادی بیان ادامه یابد،‌ امکان‌پذیر نخواهد بود، خطاب به حمد بن عیسی اظهار داشت: احکام رژیم آل خلیفه که مخالف قوانین بین‌المللی هستند، در گزارش کمیته مستقل حقیقت یاب بحرین آورده خواهند شد.

انتهای پیام

کد N793121