در آستانه روز ارتش انجام شد

تمرین جمعی بالگردهای هوانیروز بر فراز آسمان تهران

ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي زميني ارتش,نيروي هوايي ارتش

معاون عملیات هوانیروز از اجرای تمرین جمعی بالگردهای هوانیروز بر فراز آسمان تهران در آستانه روز ارتش خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سرهنگ خلبان علی یوسف‌وند در محل برگزاری این تمرین با بیان اینکه تمرین جمعی بالگردهای هوانیروز بر فراز آسمان تهران انجام شد، اظهارداشت: طبق سنت هر ساله در تاریخ 29 فروردین و روز ارتش قهرمان، بالگردهای هوانیروز در کنار دیگر یگان‌های ارتش اعم از زمینی و هوایی به اجرای رژه می‌پردازند.

معاون عملیات هوانیروز افزود: در این تمرین بیش از 50 بالگرد از انواع بالگردهای شناسایی، هجومی، شکاری، و ترابری سبک و سنگین مسافت 130 کیلومتر را از پایگاه قیام واقع در کوشک نصر تا حرم امام خمینی(ره) پرواز کرده و سپس به پایگاه بازگشتند. این تمرین در قالب عملیات فرمیشن (پرواز جمعی بالگردها) و به‌طور متوسط در ارتفاع 50 هزار پا انجام شد.

یوسف‌وند اضافه کرد: این نوع عمیات با این وسعت پروازی که بیش از 60 نانتیکال مایل را در برگرفت، در دنیا کم‌نظیر و بیانگر اقتدار هوانیروز است.

معاون عملیات هوانیروز در پایان با بیان اینکه امروز هوانیروز در اوج آمادگی قرار دارد، گفت: این نمایش بیانگر قدرت هوانیروز است، و نشان می‌دهد که تحریم‌های ظالمانه نتوانسته بر ما اثر بگذارد.

براساس این گزارش، جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش نیز در تمرین دیگری به رژه هوایی پرداختند. در این تمرین هوایی که در پایگاه هوایی شهید لشکری برگزار شد، جنگنده‌های F 4 ، F 5 ،F 14 ، F 7، میگ 29، میراژ، سوخو 24 و صاعقه در دسته‌های دو و سه‌تایی پرواز کردند.

انتهای پیام

کد N792966