نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با ایسنا:

یمن به گورستان عربستانی‌ها تبدیل می‌شود

سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه اقدام عربستان علیه ملت یمن تجاوزی آشکار است، گفت که قطعا یمن به گورستان عربستانی‌ها تبدیل خواهد شد.

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در مورد تجاوز سعودی‌ها به یمن، گفت: تجاوز نظامی عربستان علیه ملت مظلوم و مسلمان یمن آن هم از سوی کشوری که ادعای خادمی حرمین شریفین و ام‌القرایی اسلام را دارد بسیار تعجب‌برانگیز است.

وی افزود: مردم یمن مسلمان و زائر حج در کشور عربستان هستند پس چطور است که عربستان به خود اجازه می‌دهد خون زن و بچه بی‌گناه و مردم بی‌پناه یمن را بریزد، این نوع تهاجم وحشیانه و کشتار بی‌رحمانه از سوی عربستان مدعی خادمی حرمین شریفین علیه مسلمانان چه معنایی دارد؟ این کار چه تفاوتی با نسل‌کشی صهیونیست‌ها دارد؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صهیونیست‌ها بیش از 60 سال است که مسلمانان را به خاک و خون می‌کشند. عربستان نیز اکنون همین رویه را در پیش گرفته و مسلمانان را به خاک و خون می‌کشد، بنابراین اقدام عربستان ادامه راه صهیونیست‌ها در غزه و فلسطین است. صهیونیست‌ها با محاصره غزه و بستن راه‌ها اجازه رسیدن کمک و دارو را به مردم غزه نمی‌دهند اکنون نیز حکومت سعودی همین کار را علیه مردم یمن می‌کند. با این اقدام چه تفاوتی بین صهیونیست‌ها و عربستان وجود دارد.

نقوی‌حسینی با تاکید بر اینکه تجاوز آشکار سعودی علیه یک ملت و کشور مستقل برخلاف منافع جهان اسلام است، گفت: این رویکرد باعث نسل‌کشی و مسلمان‌کشی شده است و برخلاف مقررات بین‌المللی و اصل هفتم منشور سازمان ملل متحد است حال چطور ایران که فقط فعالیت هسته‌ای انجام می‌دهد و هیچ کشوری را تهدید نکرده، زیر فصل هفتم می‌رود، اما عربستان که به طور آشکار به یک ملت تجاوز نظامی می‌کند و مردمانشان را به خاک و خون می‌کشد مشمول مقررات سازمان ملل نمی‌شود؟

وی با بیان اینکه چرا شورای امنیت سازمان ملل متحد در مقابل اقدام عربستان سکوت کرده است، گفت: این سکوت مجامع بین‌الملل برای افکار عمومی تعجب‌آور است بر همین اساس است که مقام معظم رهبری فرمودند این اقدام عربستان قابل تعقیب بین‌المللی است و مراجع و سازمان‌های بین‌المللی موظفند نسبت به این اقدام تجاوزکارانه عربستان اقدامات قانونی را انجام دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری به سعودی‌ها مبنی بر اینکه باید دست از حرکت جنایت‌آمیز در یمن بردارند، گفت: تجاوز نظامی و دخالت نظامی در کشورها و سرزمین‌های مستقل و کشتار مردم در تاریخ پایدار نبوده است.

وی افزود: شوروی با آن عظمت مورد ادعایش افغانستان را در حمله‌ای اشغال کرد اما نتوانست در مقابل مردم این کشور دوام بیاورد حال عربستان که اصلا پایه و اساسی ندارد که بخواهد چنین ادعایی را حتی مطرح کند.

نقوی‌حسینی در پایان گفت: این اقدام عربستان در حمله به یمن باعث تزلزل در پایه‌های حکومت آل‌سعود خواهد شد و یمن به گورستان عربستانی‌ها تبدیل می‌شود. این عربستان سعودی خواهد بود که در پایان متضرر می‌شود.

انتهای پیام

کد N792828