دیدار امیر عبداللهیان با برخی از مراجع تقلید در قم

سیاسی

امیر عبداللهیان معاون عربی آفریقای وزارت امورخارجه، روز پنجشنبه با حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و سبحانی از مراجع عظام تقلید در قم دیدار کرد و از رهنمودهای ایشان در خصوص موضوعات مهم منطقه‌ای به ویژه تحولات مربوط به یمن، عربستان، عراق، سوریه و بحرین بهره‌مند شد.

به گزارش ایسنا،مراجع عظام تقلید در این دیدارها ضمن تشکر از زحمات وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‌ای، اظهار امیدواری کردند که این مذاکرات با تامین کلیه حقوق برحق مردم ایران به نتیجه مطلوب برسد.

همچنین مبارزه با تکفیر و افراط گرایی، محکومیت تجاوز عربستان سعودی به یمن، ضرورت امدادرسانی سریع به آسیب دیدگان و توقف فوری حملات علیه مردم مظلوم یمن، مورد تاکید آیات عظام قرار گرفت.

ایشان حمله به یمن را فاقد هرگونه توجیه حقوقی و شرعی دانسته و با انتقاد از سکوت شدید مجامع بین المللی در قبال ظلمهایی که در حق مردم مظلوم آن کشور جریان دارد، خواستار اقدام جدی درجهت پایان دادن به خونریزیها و مقابله با نقشه های تفرقه افکنانه علیه مسلمانان در منطقه شده و همچنین با اشاره به حادثه اخیر فرودگاه جده و مسئولیت تامین امنیت کامل حجاج بیت ا... الحرام، بر ضرورت نظارت همه کشورهای اسلامی بر اداره حرمین شریفین تاکید نمودند.

انتهای پیام

کد N792742