عفو بین‌الملل: بحرین به رغم تعهدات حقوق بشر را نقض می‌کند

بحرين

عفو بین‌الملل اعلام کرد که بحرین به رغم وعده‌های خود برای انجام اصلاحات موارد گسترده‌ای از نقض حقوق بشر را علیه فعالان اپوزیسیون انجام داده است.

عفو بین‌الملل اعلام کرد که بحرین به رغم وعده‌های خود برای انجام اصلاحات موارد گسترده‌ای از نقض حقوق بشر را علیه فعالان اپوزیسیون انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سعید بومدوها، معاون عفو بین‌الملل در امور خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: چهار سال پس از قیام، سرکوب همچنان به صورت گسترده‌ای در حال انجام است و نیروهای امنیتی همچنان به نقض حقوق بشر ادامه می‌دهند. مقامات بحرین باید ثابت کنند که اصلاحاتی که آنها وعده داده‌اند بیش از شعار تو خالی است.

در این گزارش آمده است که مقامات بحرین به طور مستبدانه‌ و با استفاده از زور فعالان را دستگیر می‌کنند.

این گزارش تاکید کرده است که براساس شهادت زندانیان که برخی از آنها 17 ساله هستند آنها مورد ضرب و شتم، شکنجه و تهدید قرار می‌گیرند.

یکی از این زندانیان به عفو بین‌الملل گفت که با چکش در چندین نقطه بدنش مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

براساس این گزارش، افرادی که در زندان‌ها بدون هیچ محاکمه‌ای هستند برای اقرار مرتباً مورد شکنجه قرار می‌گیرند.

بومدوما همچنین در گزارش خود تاکید کرد: در حالی که جهانیان به بحرین به عنوان میزبان مسابقات فرمول یک گرند پریکس که قرار است هفته آتی در بحرین برگزار شود، چشم دوخته‌اند عده کمی واقعیت تصویری که مقامات این کشور سعی در نشان دادن بحرین به عنوان یک کشور پیشرفته دارند را درک می‌کنند. این مقامات سعی دارند این کشور را متعهد به حقوق بشر نشان دهند در صورتی که این امر واقعیتی گمراه‌کننده است.

بحرین از سال 2013 تظاهرات عمومی را ممنوع کرده و دست‌کم 89 تن در درگیری با نیروهای امنیتی کشته و صدها نفر که بیشتر آنها شیعیان هستند دستگیر و یا محاکمه شده‌اند.

شیخ علی سلمان، رئیس جمعیت الوفاق و رهبر اپوزیسیون شیعه نیز به اتهام تلاش برای براندازی رژیم آل خلیفه در بازداشت به سر می‌برد.

انتهای پیام

کد N792332